به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز شنبه در نشست مسوولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان افزود: فضای مجازی و رسانه در وضعیت حال، اساسی‌ترین ابزار برای شکست توطئه‌های...

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی روز شنبه در نشست مسوولان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان افزود: فضای مجازی و رسانه در وضعیت حال، اساسی‌ترین ابزار برای شکست توطئه‌های فرهنگی دشمن است .

وی ادامه داد: استکبارجهانی برا ضربه زدن به انقلاب اسلامی در قالب تهدید نرم و جنگ روانی و تبلیغاتی از فضای مجازی و رسانه‌های گروهی استفاده می‌کند بنابراین بر مسوولان است که از بستر آن برای مقابله بنحو مناسب بهره‌برداری کنند.

این مسوول اظهار کرد: حراست از ارزش‌های انقلابی و بصیرت مردم و مسوولان علت اصلی دشمنی استکبار با مردم و نظام جمهوری اسلامی است بنابراین بر تمامی متولیان فرهنگی است که فرصت خدمتگذاری به مردم را بدانند و بر تلاش خود بیفزایند.

فخرالدینی گفت: دشمنان بر برهه کنونی از تاریخ انقلاب اسلامی به دنبال ناامید کردن مردم از ادامه راه هستند و توطئه‌های مختلفی را طراحی و در دستور کار قرار داده‌اند که باید باید با پیروی  از مقام معظم رهبری در برابر آنها  ایستادگی کرد.

وی به نامگذاری امسال اشاره کرد و یادآور شد: برای اجرای آن به  زیرساخت‌های لازم نیاز است که دستگاه‌های اجرایی و مسوولان باید آن را در اولویت‌های امور قرار دهند و نقش دینی و ملی خود را به درستی انجام دهند.

این مسوول گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی راهبردی نقش مهمی در ایجاد هم‌افزایی سازمانی بین دستگاه‌های مختلف ایفا می‌کند و تمامی فعالان فرهنگی در کنار هم به نقش آفرینی مشغول هستند.

فخرالدینی بیان کرد:  دشمنان نظام اسلامی در زمان کنونی مقام معظم رهبری را هدف توطئه‌های شوم خود قرار دادند که باید بیش از پیش نسبت به این مهم حساس شویم و به روشنگری در جامعه بپردازیم .

استفاده جدی از فضای مجازی  

همچنین مدیر کل صدا و سیمای یزد گفت: در دنیای کنونی اثر وجودی هیچ چیزی قوی‌تر از فضای مجازی نیست و باید تمامی مردم و نهادهای فرهنگی و آموزشی از آن برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی استفاده کنند.

احمد پهلوانیان اظهار داشت: استفاده درست و فراگیر و همیشگی از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام بسیار ضروری است که به رغم اهمیت موضوع تاکنون در این خصوص هیچ اقدام قابل دفاعی انجام نشده است.

وی، برگزاری جلسه با فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه را مهمترین عامل مدیریت فضای مجازی در مناسبت‌های ملی و مذهبی دانست و افزود:  توجه به این مهم جدی‌ترین رسالت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

این مسوول به اهمیت و نقش استفاده درست از فضای مجازی از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: فرمایش رهبر انقلاب در خصوص قبول مسوولیت فضای مجازی کشور، بیانگر اهمیت و حساسیت این مهم است.

پهلوانیان یادآور شد: اولین اشتباه راهبردی در خصوص استفاده از این بستر این است که آن را فضای مجازی می دانیم در حالی که خیلی واقعی‌تر از فضای حقیقی زندگی انسانهاست.

رسالت مسوولان فرهنگی 

همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: شورای هماهنگی باید با بهره‌گیری از دانش روز و همدلی در سایه برنامه‌ریزی برای تبیین مناسبت‌ها و ایام‌الله در بین مردم و جوانان اقدام مناسب داشته باشد.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی به اهمیت استفاده از فضای مجازی و رسانه‌ها برای اطلاع رسانی و بصیرت افزایی مردم توسط نهادهای فرهنگی، آموزشی و تبلیغی اشاره کرد و پیگیری آن را در استان خواستار شد.

وی گفت: تهدید نرم و جنگ فرهنگی و روانی دشمنان علیه نظام جدی است و باید مردم و مسوولان برای شکست اهداف استکبار رسالت ملی و انقلابی خود را دقیق و جدی انجام دهند و نقش شورای هماهنگی راهبردی است .

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.