به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، اسکندر یارنسب افزود: مسابقه کتابخوانی«آیات لاله‌ها» به منظور آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با مفاهیم و مضامین بلند قرآنی در وصف ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت  به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه ۲۲ اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا، در حال برگزاری است.  وی...

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، اسکندر یارنسب افزود: مسابقه کتابخوانی«آیات لاله‌ها» به منظور آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم با مفاهیم و مضامین بلند قرآنی در وصف ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت  به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه ۲۲ اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا، در حال برگزاری است. 

وی افزود: به دلیل جایگاه ویژه‌ای که ایثار و شهادت در قرآن و معارف اسلامی دارد و نیز پیوند عمیق ایثار و شهادت در تعالیم دینی اداره کل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید برآن شد تا با تکیه بر همین مفاهیم و تبیین ارتباط عمیق و وثیق شهدا با آیات و آموزهای قرآنی مسابقه‌ای با همین عنوان برگزار کند.

اسکندر یارنسب ادامه داد: این مسابقه بر اساس کتاب آیات لاله‌ها که مجموعه‌ای از آیات قرآنی مرتبط با حوزه ایثار و شهادت است از امروز  چهارشنبه ۱۳ اسفند آغاز و تا پایان روز سه شنبه ۲۶ اسفند ماه ادامه خواهد داشت و عموم علاقمندان برای شرکت در مسابقه به پایگاه خبری حیات مراجعه و پاسخ سوالات را در صفحه ثبت نام اینترنتی به نشانی http://hayat.ir/laleha ارسال کنند.
 

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: مهلت ارسال آثار تا پایان ۲۸ اسفند ماه خواهد بود و به ۲۲ نفر از کسانی که پاسخ صحیح داده‌اند به قید قرعه، هدایایی داده می شود.

بنیاد شهید در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸، به فرمان امام(ره) تاسیس شد و دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی و اداری است و امور آن طبق مقررات و قوانین مربوط به نهادهای عمومی غیردولتی و در چهار چوب اساسنامه مصوبه و آیین نامه های مربوط زیر نظر رئیس جمهور و نظارت عالیه مقام معظم رهبری اداره می شود. احیا، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد، خوداتکایی و قانونمند کردن ارایه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهادت در جامعه، محور فعالیت های این نهاد مقدس است.