شوک آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۲۵ نفر در حوادث کار طی سه ماه اول سال جاری خبر داد. مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه اول  سالجاری بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شه...

شوک آنلاین: مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ ۲۵ نفر در حوادث کار طی سه ماه اول سال جاری خبر داد.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام این خبر گفت: در سه ماهه اول  سالجاری بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان های  ساری با ۶ ،نور با ۴ ،چالوس و قائم شهر هر کدام  با ۳ مورد فوتی ثبت شده است.

علی عباسی ادامه داد: همچنین بر اساس این گزارش طی سه ماه سالجاری بیشترین آمار تلفات در اردیبهشت با ۱۲  نفر ،خرداد ماه  با ۹ نفر و فروردین با ۴ فوتی گزارش شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد ذکر شده ۲۰ نفر  متاهل و مابقی مجرد هستند .

عباسی گفت: همچنین تعداد ۳ نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۹ مورد دارای بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۲ فوتی کمترین آمار را داشتند.

وی گفت:  در سه ماهه سالجاری دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به اصابت جسم سخت با ۷، سقوط از بلندی با ۶، سوختگی با ۵ ،برق گرفتگی با ۴ و سایر موارد هم با ۳فوتی میباشد.

لازم به ذکر است بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۲۱۲ نفر مصدوم (۲۰۲ مرد و مابقی زن)ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد افزایش داشت.