به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی  در آیین معارفه ویدئو کنفرانسی با تبریک حلول ماه پرفیض و برکت رمضان...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا ادیانی  در آیین معارفه ویدئو کنفرانسی با تبریک حلول ماه پرفیض و برکت رمضان، به تشریح حقوق مومنان نسبت به یکدیگر پرداخت و اظهار داشت: یکی از مختصات جامعه اسلامی؛ وجود فضای برابری و برادری در جامعه است و در چنین جامعه ای مومنان باید نسبت به رعایت حقوق یکدیگر التزام و اعتقاد داشته باشند.

وی با اشاره به برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران تلاش بر عدالت، برابری و برادری است؛ بنابراین باید در چنین نظامی به طبقه محروم جامعه عشق ورزید و به آنان خدمت کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه خطاب به فرماندهان، معاونان و روسای این نیرو عنوان داشت: چنین رویکرد و فضایی که محور جامعه اسلامی و دینی است باید در سازمانی چون نیروی انتظامی نیز جاری وساری باشد بنابراین با رفتاری مومنانه، پدرانه و دلسوزانه نسبت به آحاد نیروها احساس مسئولیت کرده و تلاش کنیم که عدالت محور باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی ادامه داد: در نظام اسلامی هر فردی که مسئولیتی دارد نسبت به رعایت حقوق آحاد افراد به ویژه قشر پایین دست جامعه مسئول است و باید توجه و رسیدگی به این قشر را در اولویت قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتصاب سردار "قاسم رضایی" به عنوان جانشین فرمانده ناجا عنوان کرد: پیشاپیش این انتصاب را محضر برادر ولایی و مومن سردار "رضایی" تبریک گفته و امیدوارم که وجود ایشان برای نیروی انتظامی منشأ خیر و برکت باشد؛ ایشان در زمان مسئولیت در مرزبانی خدمات شایسته ای داشتند به گونه ای که در فضای مرزبانی بوی جبهه و دوران دفاع مقدس به مشام می رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: نقش سردار "رضایی" در پیشرفت مرزبانی بی بدیل بود به گونه ای که در دوران فرماندهی این برادر عزیزمان در مرزبانی؛ روحیه معنوی و انقلابی تقویت شد.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در ادامه با معرفی حجت الاسلام  " علی اکبر صوفی" به عنوان جانشین، گفت:ایشان پیش از این در کسوت رئیس عقیدتی سیاسی مرزبانی فعالیت داشتند و ان شاء الله در این مسئولیت جدید نیز منشا خیر و برکت باشند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به کارنامه درخشان حجت الاسلام "صوفی" در فرماندهی مرزبانی خاطر نشان کرد: این انتصاب بنا به پیشنهاد بنده و موافقت مقام معظم رهبری صورت گرفت و ان شاء الله روش و منش انقلابی و دینی وی منشا خیر و برکت برای سازمان عقیدتی سیاسی ناجا و نیروی انتظامی باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: بنده در انتصابات به جد بر رویکرد " انقلابی" ،  "جوان گرایی" و " شایسته سالاری" اعتقاد و التزام دارم  و ان شاء الله تلاش همه ما در مسیر تحقق پلیس در تراز نظام و انقلاب اسلامی باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارکرد های مدیریت جهادی مطرح کرد: در نظام اسلامی کار نشدنی وجود ندارد و با مدیریت جهادی و انقلابی می توان از موانع عبور کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با اشاره به نقش روحانیت در تحقق اهداف نظام اسلامی عنوان کرد: امروز نظام رسانه ای معاند علیه جامعه روحانیت تلاش می کند ولی بداند که راه به جایی نخواهد برد؛ جامعه ما هرگز به اندازه امروز نیازمند ترویج معارف دینی، انقلابی و ایفای نقش روحانیت نبوده است.

وی با تاکید بر لزوم تلاش همگانی برای ترویج فرهنگ دینی و قرآنی در جامعه و نیروی انتظامی تصریح کرد: همه نیروهای پلیس باید مجهز به علم قرآنی باشند و با قرآن مانوس و همدم شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از خدمات شایسته حجت الاسلام "یوسف پور"، حجت الاسلام "شهیدی " را نیز به عنوان رئیس عقیدتی ستاد ناجا معرفی کرد و گفت: ستاد نیروی انتظامی باید در مجهز بودن به فضای دینی، قرآنی و انقلابی سرآمد سایر اماکن و بخش های نیروی انتظامی باشد و انتظار است همه معاونان و روسا، حجت الاسلام "شهیدی" را در راستای تحقق انتظارات ما ،حمایت و همراهی کنند.

گفتنی است، در پایان این مراسم دکتر "حسین وزیری" نیز به عنوان مشاور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا معرفی شد.

شایان ذکر است مراسم تودیع و معارفه با حضور سردار "قاسم رضایی"؛ جانشین فرمانده ناجا، برخی مسئولان ناجا، فرماندهی مرزبانی، یگان ویژه و ... به صورت ویدئو کنفرانس با حضور روسای عقیدتی سیاسی رده های تخصصی و فرماندهی انتظامی استان ها برگزار شد.

پایان پیام/55