به گزارش روز شنبه مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در نامه‌ای خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت مراتب تقدیر و سپاس خود و همه حوزویان را از جامعه پزشکی کشور اب...

به گزارش روز شنبه مرکز خبر حوزه، آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه در نامه‌ای خطاب به دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت مراتب تقدیر و سپاس خود و همه حوزویان را از جامعه پزشکی کشور ابراز داشت و ۲ پیشنهاد به وزیر بهداشت ارائه داد.

در این نامه آمده است: ضمن عرض تبریک سال نو و اعیاد مبارک رجب و شعبان، قبل از هر چیز لازم می‌دانم مراتب تقدیر و سپاس و خسته نباشد خود و همه حوزویان را به حضور جنابعالی و همه همکاران محترم ستادی و صفی شما در سراسر کشور تقدیم نمایم.

نامه ادامه یافته است:‌ همانگونه که آگاهی دارید، بحران ویروس کرونا گرچه حادثه‌ای تلخ برای جامعه ما از جهات مختلف است، اما میدان آزمایشی برای بروز و شکوفایی استعدادهای علمی و تجلی فداکاری‌های مخلصانه طیفی گسترده از عناصر ارزشمند ملت شریف و خدمتگزاران آنها در دستگاه‌های متعدد نظام جمهوری اسلامی است؛ جامعه پزشکی و پرستاران و پرسنل بیمارستان‌ ها مصداقی بارز از عناصر مومن و مخلص‌اند که در پیشگیری و درمان مردم عزیزمان خوش درخشیدند و امید است خداوند بزرگ برکات و الطاف خاصه‌اش را در دو جهان نصیب آنها بفرماید.

نامه حاکیست: شایان توجه است که مدیریت حوزه‌های علمیه در قم و سراسر استان ها از نخستین ساعات اعلام مشکل در همه برنامه ها با مراکز بهداشت و درمان کشور نهایت همکاری را داشته و با تشکیل ستاد ویژه به تعطیلی حوزه های سراسر کشور و بسیج طلاب و نیروهای جهادی حوزوی برای امداد و همراهی با کادر درمان و دیگر برنامه‌های مرتبط پرداخت.

در این نامه آمده است: با توجه به اینکه حوزویان عزیز به ویژه طلاب جهادی در بحران اخیر و دیگر بحران‌های گذشته(سیل و زلزله) فعالانه وارد میدان خدمت شدند و ستاد حوزوی بحران و حوادث غیر مترقبه که مرکب از هفت نهاد حوزوی است، سامانه خدمت رسانی منظمی را ایجاد کرده، مرکز مدیریت حوزه های علمیه آمادگی معرفی عضوی در ستاد مرکزی بحران کشور را دارد.

نامه ادامه یافته است: ضمنا پیشنهاد می‌شود باتوجه به اهمیت موضوعات فرهنگی و دینی، کمیته امور فرهنگی و دینی نیز در کنار سایر کمیته ها با محوریت مدیریت حوزه های علمیه کشور تدبیر و جهت همکاری در امور مرتبط، تشکیل شود، تا ضمن هماهنگی بیشتر از ظرفیت کامل حوزه و روحانیت در سراسر کشور در خدمت به ملت ایران بهره‌برداری شود؛ سلامت، عزت و پیروزی بر مشکلات را برای شما، همکاران و ملت ایران از خداوند متعال خواهانم.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت روز شنبه اعلام کرد: تاکنون ۲۰ هزار و ۶۱۰ تن در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده، هزار و ۵۵۶ تن به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۷ هزار و ۶۳۵ تن نیز بهبود یافته‌اند.
شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.