منصور درجاتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص جزئیات حادثه انفجار و آتش سوزی کلینیک سینای اطهر با بیان اینکه ساختمان کلینیک سینای اطهر از جهت ساختار، آسیب ندیده افزود: آتش سو...

منصور درجاتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص جزئیات حادثه انفجار و آتش سوزی کلینیک سینای اطهر با بیان اینکه ساختمان کلینیک سینای اطهر از جهت ساختار، آسیب ندیده افزود: آتش سوزی به هر نقطه ای از بنا که کریدور انتقال انفجار بوده منتقل شده بود و باید مشخص شود که علت انفجار کپسول‌های گاز در این مرکز چه بوده است.

وی اظهار داشت: ساختمان با آنکه شب گذشته یک آتش سوزی مهیب را تجربه کرده، استخوان دار و پابرجا ایستاده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: گزارش آتش نشانی در خصوص بررسی علت اصلی وقوع حادثه تا آخر وقت امروز آماده و منتشر می شود.

وی خاطرنشان کرد: کلینیک سینا اطهر از سال ۸۵ فعالیت خود را آغاز کرده و تمام پروانه ها و مجوزهای لازم را نیز داشته است.

درجاتی ادامه داد: نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان نهاد صادر کننده مجوز برای این مرکز، در جلسه بررسی جزئیات سانحه حضور داشتند و از قانونی بودن فعالیت این مرکز خبر دادند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: در این جلسه تمامی دستگاه های مرتبط با حادثه دیشب از جمله شرکت های ارائه دهنده خدمات زیر ساختی، شهرداری، آتش نشانی و اداره کار حضور داشته و به ارائه گزارش پرداختند.

وی اضافه کرد: شرکت های خدمات زیر ساختی شامل آب، برق و گاز، اعلام کردند که تا محل نصب کنتور در ساختمان ها مسئولیت دارند و پس از مسئولیت بر عهده مالک ساختمان است.

درجاتی به پیگیری ابعاد مختلف حقوقی ماجرا در دستگاه قضایی اشاره و اعلام کرد: پلیس امنیت دستور دستگیری مسئولان حفاظت فیزیکی ساختمان را صادر کرده و اکنون آنان در توقیف هستند.

به گزارش ایرنا حادثه آتش‌سوزی و انفجار کلینیک سینای اطهر در خیابان شریعتی تهران به کشته شدن ۱۹ نفر و مصدومیت ۱۴ نفر منجر شد.

این حادثه شامگاه سه‌شنبه رخ داد و کانال سازمان نظام پزشکی نیز اعلام کرد که بیش از نیمی از جان‌باختگان متعلق به پزشکان و کادر اتاق عمل است.

مهار این آتش‌سوزی با استفاده از تجهیزات جدید آتش‌نشانی از جمله نردبان‌های بلند و در سایه تجربه و ایثار آتش‌نشانان، حدود ۲ ساعت به طول انجامید و با وجود دو مورد انفجار در دقایق اولیه، از سرایت آتش به سایر ساختمان‌های منطقه جلوگیری شد.