...

به گزارش خبرگزاری شبستاناز کرمانشاه، رصد فعالیت‌های شکل گرفته پیرامون کرمانشاه ۲۰۲۰ در این چند ماهه آشکارا نشان می‌دهد که بخش اداری و دولتی با وجود همه تلاش‌ها و برگزاری نشست‌ها و جلسات، به تنهایی توانایی پیشبرد این رویداد بزرگ بین‌المللی را ندارد.

متاسفانه فعالیت‌های بخش دولتی و اداری و بعضا وجود نگاه‌های ابزاری پیرامون این رویداد بزرگ، نه تنها جنبه انگیزشی و شور بخشی در جامعه نداشته بلکه باعث شده "کرمانشاه۲۰۲۰" کم کم از حالت یک فرصت برای توسعه استان خارج شده و به یک برند سوخته و رنگ باخته تبدیل شود.

امتیاز میزبانی کرمانشاه ۲۰۲۰ با رایزنی‌های مدیریت ارشد استان نصیب کرمانشاه شد و حالا مدیریت استان در آستانه آغاز این رویداد بین المللی با یک تصمیم سرنوشت‌ساز روبروست.

آنچه در آینده رخ خواهد داد از دو حالت خارج نیست. یا برنامه کرمانشاه ۲۰۲۰ با همین روال کج‌دار و مریز سابق ادامه می‌یابد که به شکل طبیعی عملا اتفاق چشم‌گیر و تحول آفرینی در استان رخ نخواهد داد یا اینکه با یک تصمیم شجاعانه بخش دولتی تنها به تسهیل‌گری و رفع موانع موجود بسنده کند و مدیریت میدانی و برنامه ریزی این کار عملا به نیروهای توانمند روستایی و دانشگاهی، بوم‌گردی‌ها و بخش خصوصی فعال در این حوزه سپرده شود.

در عالم واقعیت هم این مجموعه‌ها بودند که به شکل میدانی بسترهای شتاب گرفتن گردشگری روستایی را طی چند سال اخیر فراهم کردند و اکنون نیز کاملا این لیاقت و قابلیت را دارند که مدیریت میدانی این رویداد بین المللی به آن‌ها سپرده شود‌.

یادداشت: بهزاد خالوندی

پایان پیام/81

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|