...

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، «حسین کلانتری» امروز (۱۹ آبان) با حضور معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست کارگروه پدافند عامل استان کهگیلویه و بویراحمد به موضوع تهدیدهای انسان ساز و مسائل تهاجمی و به تبع آن اقدامات دفاعی پدافند غیرعامل اشاره کرد و اظهار داشت: عاملی که در مقابل حوادث طبیعی و غیرطبیعی و امنیتی، جان انسان ها، منابع و سرمایه های مردم را نجات می دهد، پدافند غیرعامل است و ضرورت دارد به همین نسبت مورد توجه باشد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، پدافند غیرعامل امروزه از موضوعات و دانش های مهمی است که در شرایط بحران کارساز است، گفت: نباید از این دانش غافل شویم و باید توجه به شناسایی تهدیدها، اولویت بندی آنها و شناخت نقاط آسیب پذیر و اقدام برای کاهش آنها معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه باید در حوزه پدافند غیرعامل کلان نگر بود، تاکید کرد: نگاه به پدافند غیرعامل به عنوان رکن اساسی مقابله با تهدیدهای طبیعی و انسانی قلمداد شود و در این خصوص باید عوامل تهدید را شناسایی و به سرعت نسبت به پیشگیری، کنترل و مقابله با آن پرداخته شود.

کلانتری پدافند غیرعامل را موضوعی عملی، اجرایی و میدانی دانست و گفت: در این خصوص باید به مسائل به طور علمی و مطالعه شده همراه با آموزش و مهارت ها به خوبی توجه کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ارتقای سطح کیفیت و رعایت استاندارها در ابنیه ها و ساخت و سازها تاکید کرد و گفت: در پدافند غیرعامل هدف اصلی باید حفاظت، نجات و در امان بودن جان انسان ها باشد.

پایان پیام/82

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|