یک مدل بازبینی شده از نسخه‌ی دیجیتالی کنسول پلی‌استیشن ۵ (با شماره مدل CFI-1100B01 در ژاپن)، از طریق یک راهنمای ایمنی، در وب‌سایت ژاپن پلی‌استیشن تایید شده است. در صفحه‌ی مشخصات کتابچه‌ی راهنمای کاربر، این نسخه‌ی جدید از کنسول دیجیتالی پلی‌استیشن ۵، وزنی معاد...

یک مدل بازبینی شده از نسخه‌ی دیجیتالی کنسول پلی‌استیشن ۵ (با شماره مدل CFI-1100B01 در ژاپن)، از طریق یک راهنمای ایمنی، در وب‌سایت ژاپن پلی‌استیشن تایید شده است.

در صفحه‌ی مشخصات کتابچه‌ی راهنمای کاربر، این نسخه‌ی جدید از کنسول دیجیتالی پلی‌استیشن ۵، وزنی معادل ۳٫۶ کیلوگرم دارد که ۳۰۰ گرم سبک‌تر از ۳٫۹ کیلوگرم مدل اصلی دیجیتالی است. فعلا  مشخص نیست که چه چیزی در مدل اصلاح شده‌ی دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ تغییر کرده است. به غیر از وزن، تمام سایر مشخصات از جمله ابعاد، اندازه، همانند نسخه‌‍‌ی اصلی پلی‌استیشن ۵ است.

علاوه بر این، راهنمای راه اندازی سریع نشان می‌دهد که پایه‌ی عمودی نسخه‌ی جدید دیجیتالی پلی‌استیشن ۵، از پیچ‌های متفاوتی استفاده می‌کند. صفحات محصول برای این مدل جدید در خرده فروشی و عمده فروشی‌های وسایل الکترونیکی ژاپنی مانند Nojima و Geo مشاهده شده است. در فهرست صفحه‌ی GEO، مدل جدید نسخه‌ی دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ دارای تاریخ انتشار برای ۲۱ تیر ۱۴۰۰ (۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱) بوده‌، اما تاکنون شاهد انتشار هیچ محصولی نبودیم و این تاریخ صحیح نیست.در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده مربوط به دفترچه راهنمای این نسخه جدیدی را مشاهده نمایید.

سونی تایید کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵،  از تاریخ  ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۳۱ مارس سال ۲۰۲۱) تا کنون بیش از ۷٫۸ میلیون واحد فروخته است. این میزان فروش کنسول، سریع‌ترین فروش کنسول در تاریخ ایالات متحده است. در سراسر جهان، جدیدترین عضو خانواده‌ی کنسول پلی‌استیشن روند مشابهی ندارد و در بعضی نقاط جهان به سختی یافت می‌شود. کمبود پلی‌استیشن ۵ ناشی از کمبود چیپست‌ها و سایر قطعات الکترونیکی و همچنین احتکار کنندگان است.

در صورتی که تصمیم دارید کنسول پلی‌استیشن ۵ خریداری کنید میتوانید نکات همی که پیش از خرید این کنسول نیاز است را بدانید از اینجا مطالعه کنید.