به گفته‌ی تهیه‌کننده‌ی بازی Final Fantasy 16، بازیکنان برای کامل کردن کمپین اصلی به ۳۵ ساعت و برای تجربه‌ی تمام محتوای جانبی به ۷۰ تا ۸۰ ساعت زمان نیاز دارند.

به گفته‌ی تهیه‌کننده‌ی بازی Final Fantasy 16، بازیکنان برای کامل کردن کمپین اصلی به ۳۵ ساعت و برای تجربه‌ی تمام محتوای جانبی به ۷۰ تا ۸۰ ساعت زمان نیاز دارند.

تبلیغات

اخیرا هیروشی تاکای (Hiroshi Takai)، کارگردان Final Fantasy 16 و نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، تهیه‌‎کننده بازی، در مصاحبه‌ی جدیدی با فامیتسو اعلام کردند که سازندگان در ابتدا برنامه داشتند محتوای بازی را تا حد امکان کوتاه‌تر نگه دارند؛ در واقع تیم سازنده‌ی Final Fantasy 16 در ابتدا زمان ۲۰ ساعته برای کامل کردن کمپین اصلی را در نظر داشت اما در نهایت با گسترش جنبه‌های مختلف آن به ۳۵ ساعت رسید.

یوشیدا در این باره گفت:

زمانی که توسعه بازی تازه شروع شده بود، این ایده را در ذهن داشتم که بازیکنان در این روزها واقعا مشغول چیزهای دیگری هستند؛ بنابراین می‌خواستم آن‌ها بتوانند در حداقل زمان ممکن به هدف خود که کامل کردن کمپین اصلی است، برسند. در آن زمان تصور کردم توسعه‌ی یک بازی که بتوان آن را در ۲۰ ساعت کامل کرد، منطقی خواهد بود اما با گذشت زمان محتوای بیشتری به آن اضافه شد.

در ادامه تاکای خاطرنشان کرد:

بازی Final Fantasy 16 یک عنوان داستان‌محور است که شما را به یک سفر سریع‌السیر می‌برد. شما ماجراجویی‌های تمام زندگی Clive را تجربه خواهید کرد و احتمالا این تجربه حدود ۳۵ ساعت طول خواهد کشید. اگر محتوای جانبی را بخواهیم در نظر بگیریم، این زمان تا دو برابر افزایش خواهد یافت.

با توجه به این گفته‌ی تاکای، بازیکنانی که بخواهند کمپین اصلی و تمام محتوای جانبی و اختیاری بازی Final Fantasy 16 را کامل کنند، به زمانی بین ۷۰ تا ۸۰ ساعت نیاز خواهند داشت. بازیکنان باید برای تجربه‌ی تمام محتوای این بازی، کپین اصلی را کامل کنند، ماموریت‌های جانبی را به اتمام رسانند، تمام هیولاها را شکار کنند و توانایی‌های خود را تا حداکثر ارتقا دهند.

علاوه بر حالت داستانی و ماموریت‌های جانبی، بازی Final Fantasy 16 یک حالت نیو گیم پلاس به نام Final Fantasy Mode خواهد داشت که به بازیکنان اجازه می‌دهد با تمام دستاوردهای خود از ابتدا به تجربه‌ی آن بپردازند. به نظر می‌رسد سطح دشواری این حالت معادل Proud Mode سری Kingdom Hearts باشد و بازیکنان با دشمنان سرسخت‌تری مواجه شوند. در نهایت بازیکنانی که به دنبال رقابت و چالش بیشتر هستند، می‌توانند با استفاده از یک تابلوی امتیاز جهانی به رقابت با سایر بازیکنان در سراسر دنیا بپردازند.

بازی Final Fantasy 16 قرار است در تاریخ ۱ تیر ۱۴۰۲ (۲۲ ژوئن ۲۰۲۳) روی کنسول پلی استیشن ۵ عرضه شود.