رضا زینی وند مقدم شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان افزود: زیرساخت های لازم برای ایجاد هنرستان ها فنی حرفه ای وکاردانش در استان فراهم نشده و نبود اعتبار و تجهیزات و فرس...

رضا زینی وند مقدم شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان افزود: زیرساخت های لازم برای ایجاد هنرستان ها فنی حرفه ای وکاردانش در استان فراهم نشده و نبود اعتبار و تجهیزات و فرسودگی دستگاهها از دیگر موانع پیش رو است.

وی ادامه داد: به همین منظور مقدمات انعقاد تفاهم نامه با آستان قدس رضوی فراهم شده تا بر اساس آن، هنرستان های با ظرفیتی همچون ویسیان و هنام الشتر که در گذشته رها شده اند با اجرای یک طرح نوین، بستر مناسبی برای تربیت نیروهای کاردان شوند.

وی با بیان اینکه هرکدام از این هنرستان ها ظرفیت ۲۰۰ هنرجو را دارند اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه به هر هنرجو ۵۰ میلیون تومان وام اشتغال پرداخت می شود تا برای پایان تحصیل آنان سرمایه گذاری شده و ایجاد اشتغال شود.

زینی وند مقدم گفت:‌ قرارداد طرح برای هنرستان ویسیان منعقد و کار اجرایی آن آذرماه امسال آغاز شده است و نتیجه آن در مجموع، ایجاد زیرساخت های اشتغال، ۲ هزار شغل فنی و سه هزار کندوی عسل برای ۶۰ خانوار خواهد بود.

به گفته وی مدت زمان اجرای طرح پنج سال است و ۲ سال اول آن به تامین زیرساخت ها اختصاص دارد.

بیش از ۳۵۲ هزار دانش آموز لرستانی امسال در چهار هزارو ۸۵۰ مدرسه مشغول تحصیل هستند.