بهروز ندایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: این مانور با هدف نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی ، پاساژ ها و سطح شهر برگزار می شود. وی بیان کرد: ب...

بهروز ندایی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: این مانور با هدف نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی ، پاساژ ها و سطح شهر برگزار می شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه خطر کرونا همچنان رفع نشده ، مردم باید رعایت نکات بهداشتی ، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را در برنامه دائمی خود بگنجانند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: مردم نباید احساس کنند که وضعیت عادی شده  و لازم است ذهنیت‌های غلطی که در بین مردم ایجاد شده ، اطلاع رسانی و  اصلاح شود.

 وی با اشاره به احتمال رسیدن استان به وضعیت قرمز در خصوص کرونا ، خواستار عزم همگانی اعم از رسانه‌ها ، مردم و مسوولان برای فرهنگ سازی رعایت موازین بهداشتی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل نیز در این جلسه  مهمترین ابزار برای مقابله با این ویروس را در حال حاضر ماسک عنوان کرد و افزود:ماسک به عنوان ابزار محافظ از این ویروس باید همواره توسط افراد استفاده شود.

شهرام حبیب زاده اضافه کرد: با توجه به پیش بینی‌های قبلی احتمال قرمز شدن وضعیت استان در خصوص کرونا در هفته آینده بالا است.

وی گفت: تعداد بیماران از 92 مورد در هفته گذشته به 145 مورد در حال حاضر رسیده است.

او  بیان کرد: اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) پر شده و تعدادی از بیماران نیز در بخش بستری هستند.

حبیب زاده اظهار کرد: لازم است مردم با رعایت نکات و یادگیری زندگی با کرونا از بروز آسیب های بیشتر جلوگیری کنند.

وی برگزاری مانور نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در استان را ضروری دانست و خواستار همکاری نیروهای انتظامی در این خصوص شد.