یک ماد جدید برای بازی فوق العاده‌ی Red Dead Redemption 2 منتشر شده که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا یک سگ را به عنوان دوست و همراه خود داشته باشند. این ماد چیزی است که از زمان انتشار بازی بسیاری از هواداران خواستار افزوده شدن این قابلیت بودند. سفر در غرب وحشی...

یک ماد جدید برای بازی فوق العاده‌ی Red Dead Redemption 2 منتشر شده که به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا یک سگ را به عنوان دوست و همراه خود داشته باشند. این ماد چیزی است که از زمان انتشار بازی بسیاری از هواداران خواستار افزوده شدن این قابلیت بودند.

سفر در غرب وحشی و جهان شاهکار بازی Red Dead Redemption 2 می‌تواند یک ماجراجویی تک نفره و به نوعی تنها باشد چرا که همانطور که دیدیم آرتور مورگان بیشتر ماجراجویی‌ها و اوقات و سفرهای خودش را خارج از گروه و باند Van Der Linde صرف می‌کرد تا به تنهایی در این جهان گسترده به کاوش بپردازد. با این حال، یک ماد جدید برای این بازی منتشر شده که می‌تواند دقیقا همان نوع همراه و رفیقی را که بسیاری از بازی‌بازان از زمان انتشار این بازی خواستار افزوده شدن آن بودند، یک دوست سگ کوچک، را ارائه دهد.

این جدیدترین ماد منتشر شده برای بازی Red Dead Redemption 2، توسط مادساز مشهور این حوزه با نام مستعار Shtivi ارائه شده است و در ابتدا توسط PCGamesN کشف شد. همانطور که از نام این ماد، Dog Companion، پیداست، به بازی‌بازان این فرصت را می‌دهد تا مناطق مختلف بازی را با همراهی یک سگ به عنوان دوست و رفیق خود کاوش کنند و حتی در برخی مراحل از تعامل با وی نیز بهره مند شوند.

این ماد همچنین به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا هنگام نوازش کردن یک سگ با وی ارتباط و پیوند برقرار کنند و قوی‌تر شدن این پیوند باعث می‌شود که کم کم این سگ به عنوان همراه اصلی شما شود و مانند اسبتان به سوت‌ها پاسخ دهد. با این حال، اینطور که به نظر می‌رسد مکانیک‌های این سگ کمی فراتر از فقط دنبال کردن بازی‌باز در جهان بازی می‌روند. برای مثال باید گفت که این رفیق جدید شما اکنون می‌تواند در هنگام مبارزات تن به تن به شما کمک کند و یا در فعالیت‌های شکار Red Dead Redemption 2 نقش فعالی برای پیدا کردن رد حیوانات مختلف داشته باشد. این سگ‌ها حتی تا حدی به رفتار بازی‌باز نیز واکنش نشان می‌دهند. برای مثال وقتی که بازی‌باز مورد حمله‌ی ناگهانی حیوانات وحشی قرار می‌گیرد، این سگ رفیق شما برای کمک به سمت آن حیوان حمله ور می‌شود که می‌تواند نکته‌ی مفیدی به ویژه برای شکار تمساح و کروکودیل‌ها به شمار رود.

افزوده شدن سگ به بازی Red Dead Redemption 2

هنگامی که بازی‌باز یک سگ را به عنوان همراه و رفیق خود انتخاب می‌کند، این حیوان همچنین هسته‌ی سلامتی و نوار سلامتی خود را پیدا می‌کند که با تغذیه‌ی مناسب از گوشت‌های صید شده در جهان بازی می‌توان رابطه‌ی میان خود و آن و همچنین سلامت وی را افزایش داد. علاوه بر این، اگرچه سگ در صورت سوت زدن شما به همان نقطه می‌آید، اما درست همانند اسبتان محدوده‌ای وجود دارد که این حیوان از آنجا دیگر به سوت شما پاسخ نمی‌دهد. با این حال اگر وی را گم کردید یا اینکه خیلی زیاد بین شما و این حیوان فاصله افتاد، جای نگرانی نیست چرا که به راحتی می‌توانید تا در اولین اسطبل نزدیک به خود، همانند اسبتان این حیوان را نیز احضار نمایید.

اینطور که به نظر می‌رسد، مادساز این حوزه با نام مستعار Shtivi واقعا تلاش بسیاری داشته تا مطمئن شود که این حیوان چیزی بیش‌تر از یک موجود دنبال کننده و بی خاصیت در پس زمینه‌ی بازی خواهد بود. افزوده شدن مکانیک‌های شکار و مبارزات تک نفره‌ی توسعه داده شده برای این سگ باعث شده تا این ماد به طرز قابل توجهی به درد بخور باشد و از حالت تزئیینی در طول بازی خارج شود. بنابراین، بدون شک می‌توان گفت که این ماد یکی از بهترین مادهایی است که تا به حال برای بازی Red Dead Redemption 2 عرضه شده است و تمام بازی‌بازان و به ویژه آن دسته از بازی‌بازانی که طرفدار حیواناتی مانند سگ هستند، باید هر چه سریع‌تر این ماد جدید را تجربه نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که توسعه‌ دهنده‌ی این ماد، Shtivi، گفته است که قصد دارد تا چند سالی از این ماد پشتیبانی نماید و احتمالا به روزرسانی‌هایی نیز برای آن منتشر خواهد کرد.

بازی Red Dead Redemption 2 هم اکنون بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، اکیس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و سرویس استدیا در دسترس است. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی این بازی را به قلم مهدی رضایی از اینجا مطالعه نمایید.