به گزارش ایرنا، هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امشب(شنبه) با انجام هشت بازی به صورت همزمان برگزار شده و به اتمام می‌رسد. در بازی‌های امشب ممکن است یک تیم سهمیه آسیایی خود را قطعی کند و یک یا دو تیم به دسته پایین‌تر سقوط کنند. ابتدا از استقلال شروع می‌کنیم. شاگردان فرهاد م...

به گزارش ایرنا، هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امشب(شنبه) با انجام هشت بازی به صورت همزمان برگزار شده و به اتمام می‌رسد. در بازی‌های امشب ممکن است یک تیم سهمیه آسیایی خود را قطعی کند و یک یا دو تیم به دسته پایین‌تر سقوط کنند.

ابتدا از استقلال شروع می‌کنیم. شاگردان فرهاد مجیدی هم اکنون با ۴۹ امتیاز در رده دوم قرار دارند و با تیم‌های تراکتور و فولاد فاصله‌ای دو امتیازی ایجاد کرده‌اند. سپاهان و شهرخودرو هم با ۴۵ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند و هنوز شانس کسب سهمیه آسیایی را دارند. حالا استقلال اگر بتواند در برابر پیکان به برتری برسد ۵۲ امتیازی خواهد شد و در نظر گرفتن اینکه تراکتور و فولاد در هفته پایانی به مصاف هم خواهند رفت؛ به نوعی حضور آبی‌پوشان در رده دوم یا سوم حتی در صورت شکست در هفته آخر قطعی خواهد شد  این یعنی کسب سهمیه آسیایی. مجیدی در این شرایط و در صورتی که بتواند امشب از سد پیکان بگذرد می‌تواند با خیال راحت در هفته سی‌اُم به بازیکنان اصلی خود برای شهرآورد جام حذفی استراحت بدهد.

اما در پایین جدول هم رقابت جذابی حاکم است. شاهین برای بقا باید دو بازی آخر خود را ببرد و امیدوار باشد که پارس جنوبی جم بیش از یک امتیاز دشت نکند و پیکان هر دو بازی خود را ببازد. حالا تیم مهدی پاشازاده امشب برابر صنعت نفت اگر به برتری نرسد قطعا سقوط می‌کند ولی اگر به برتری دست پیدا کند ولی یکی از دو تیم پارس جنوبی یا پیکان هم به پیروزی برسند، بازهم در همین هفته سقوطشان قطعی خواهد شد. البته که شاهین تنها تیمی نیست که در این هفته خطر سقوط را حس می‌کند. پارس جنوبی هم در یک شرایط عجیب ممکن است سقوطش قطعی شود. تیم سیروس پورموسوی اگر به فولاد ببازد و تیم‌های پیکان، ماشین‌سازی وسایپا از سد رقبای خود بگذرند و همچنین گل‌گهر و ذوب‌آهن به یک تساوی برسند سقوط پارس نیز مسجل می‌شود که به طور طبیعی رخ دادن این ماجراها بسیار بعید است.

حال باید دید در پایان هفته بیست و نهم چه اتفاقاتی در بالا و پایین جدول رده‌بندی رخ خواهد داد.