اگر به خاطر داشته باشید، شرکت ای‌ام‌دی (AMD) مدتی پیش اعلام کرد که تعدادی از بازی‌ها از جمله Resident Evil Village، قابلیت FidelityFX Super Resol...

اگر به خاطر داشته باشید، شرکت ای‌ام‌دی (AMD) مدتی پیش اعلام کرد که تعدادی از بازی‌ها از جمله Resident Evil Village، قابلیت FidelityFX Super Resolution را در آینده دریافت خواهند کرد. حال آن روز برای بازی تحسین شده‌ی کپکام (Capcom) فرا رسیده است. این ناشر ژاپنی به تازگی تایید کرده است که به‌روزرسانی جدید نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Resident Evil Village، قابلیت FSR را به بازی اضافه می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی کپکام، FSR به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا Resident Evil Village را نرخ فریم بیشتری تجربه کنند؛ موضوعی که در یک بازی اکشن اول شخص که به واکنش‌های سریع بازی‌باز نیاز دارد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این، کپکام می‌گوید که به‌روزرسانی اخیر Resident Evil Village، « با اعمال برخی تغییرات، تکنولوژی Anti-piracy را بهینه می‌کند»

مدتی پیش مشخص شد که نسخه‌ی کرک شده‌ی Resident Evil Village عملکرد بهتری را در مقایسه با نسخه‌ی اصلی ارائه می‌دهد. طبق گمانه‌زنی‌های انجام شده توسط بازی‌بازان و کارشناسان، استفاده از قفل DRM به عملکرد ضعیف بازی منجر شده است. حال این طور که به نظر می‌رسد، توسعه‌دهندگان مشکل عملکرد بازی را رفع کرده‌اند. با این حال، تا زمان ارزیابی تاثیر این به‌روزرسان بر روی بازی، نمی‌توان با قطعیت در مورد این موضوع صحبت کرد. به هر حال، با اضافه شدن FSR، بازی‌بازان قطعاً تجربه‌ی بهتری را در حین بازی کردن Resident Evil Village خواهند داشت.

از زمانی که FSR در دسترس توسعه‌دهندگان قرار گرفت، تاکنون شاهد پشتیبانی بازی‌های متعددی از این تکنولوژی بوده‌ایم. همچنین با توجه به محدود نبودن به رایانه‌های شخصی و پیاده‌سازی ساده و سریع FSR، انتظار می‌رود که در آینده‌ی نزدیک، بر روی کنسول‌ها نیز شاهد استفاده از این قابلیت باشیم.

بازی Resident Evil Village هم‌اکنون بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم‌های استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.