سرانجام، برخی از ویژگی‌های درخواستی و مهم مانند دستاوردها (Achievements) و نمایه‌های جدید (Profiles)، طی یک به‌روزرسانی به فروشگاه اپیک گیمز اضافه خواهند شد.

سرانجام، برخی از ویژگی‌های درخواستی و مهم مانند دستاوردها (Achievements) و نمایه‌های جدید (Profiles)، طی یک به‌روزرسانی به فروشگاه اپیک گیمز اضافه خواهند شد.

اوایل امروز برنامه‌ی کاری (Roadmap) یکی از توسعه‌دهندگان اپیک گیمز به روز شد، طبق این برنامه، نمایه‌های بازیکن در حال تغییر هستند تا تمام فعالیت‌های درون بازی، آمار مربوط به حساب، دوستان، دستاوردها و تعداد زیادی اطلاعات دیگر را جمع آوری کنند.

نبود یک سیستم دستاورد کامل، از زمان راه اندازی فروشگاه اپیک گیمز حس می‌شد و این باعث شده است که عرضه‌ی آن برای بازی‌بازانی که ممکن است فروشگاه استیم را برای اینکه بتوانند دستاوردهای یک بازی را باز کنند، به اپیک گیمز ترجیح می‌دهند، بسیار هیجان انگیز است.

البته برخلاف دستاوردهای استیم، دستاوردهای فروشگاه اپیک گیمز ارزش بالایی دارند.بر اساس تصاویر پیش نمایش به اشتراک گذاشته شده توسط اپیک (Epic) برای نشان دادن چگونگی دستاوردها و همچنین صفحات نمایه‌ی جدید، هر بازی در فروشگاه اپیک گیمز، دستاوردهای خود را بین طبقات برنز، نقره، طلا و پلاتین تقسیم می‌کند.طبقات مختلف نیز امتیازات مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند، این طبقات به شما کمک می‌کنند سطح حساب خود را برای استفاده‌ در بخش‌های مختلف، بالاتر ببرید.

توجه داشته باشید که پس از به‌روزرسانی فروشگاه اپیک گیمز، افزودن دستاوردها به تمام بازی‌های موجود مدتی طول می‌کشد.اپیک تاریخ عرضه‌ی این به‌روزرسانی را مشخص نکرده است.تنها چیز قطعی در حال حاضر این است که به‌روزرسانی جدید در بخش “Up Next” از “Future Development” ثبت شده است.

دستاوردها

بخش دستاوردها در فروشگاه اپیک گیمز

سایر پیشرفت‌های این به‌روزرسانی شامل یک سیستم مقایسه‌ی ساده برای بازی‌بازان است که نسخه‌های مختلف بازی را در کنار یکدیگر قرار می‌دهند تا تعیین کنند که هر نسخه شامل چه مواردی است.همچنین دسته‌ بندی‌هایی آماده شده‌اند تا جستجوی بازی ها از طریق ژانرهای آن‌ها مانند اکشن، نقش آفرینی یا استراتژی را آسان تر کنند.

لیست علاقه‌مندی‌ها (Wishlist) نیز بهبود یافته، به طوری که در زیرمجموعه‌ی گزینه‌های فیلتر کردن، نماهای گسترده و متراکم اضافه شده‌اند. همچنین بازی‌بازان اکنون می‌توانند مستقیماً از نوار پیمایش اولیه (Navigational Bar) به لیست علاقه‌مندی‌های خود دسترسی داشته باشند و می توانند بازی‌ها را از داخل فروشگاه به لیست خود اضافه کنند.

در نهایت هنوز خبری از ویژگی‌های هدیه‌ دادن (Gifting) و نقد بازی‌ها در فروشگاه اپیک گیمز نیست، اما احتمالا طی به‌روزرسانی‌های بعدی اضافه خواهند شد.