ایران در یک بازی درخشان موفق شد ولز را با دو گل شکست دهد و با کسب ۳ امتیاز این دیدار حالا خودش را در یک قدمی صعود تاریخی از مرحله گروهی می‌بیند. بدون تردید یکی از ستاره...

ایران در یک بازی درخشان موفق شد ولز را با دو گل شکست دهد و با کسب ۳ امتیاز این دیدار حالا خودش را در یک قدمی صعود تاریخی از مرحله گروهی می‌بیند. بدون تردید یکی از ستاره های تیم ملی در این بازی و البته بازی قبلی مقابل انگلیس، مهدی طارمی بود.

با ارزش ترین فوتبالیست ایرانی که در دیدار قبل موفق شد ۲ بار گلزنی کند، در دیدار مقابل ولز و با توجه به حضور آزمون در ترکیب اصلی  وینگر چپ تیم ملی شد. مهدی که موفق شد پاس گل دوم ایران را به رامین رضاییان بدهد، آمار فوق العاده ای از خودش در این بازی به ثبت رساند.

طارمی در این بازی ۴۰ لمس توپ داشت، یک فرصت طلایی خلق کرد که منجز به گل دوم تیم ملی شد، ۸ پاس کلیدی داد، یک دریبل موفق در این دیدار به ثبت رساند، از ۹ جدالی که با بازیکنان حریف داشت، ۵ بار برنده شد و در نهایت نمره خوبی هم گرفت. طارمی در حالی ۸ پاس کلیدی در این بازی داد که آخرین بار ژاوی در بازی اسپانیا و پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۰ این تعداد پاس کلیدی داده بود.

جالب است بدانید که بیشترین پاس کلیدی در تاریخ جام جهانی متعلق به کوین دیبروینه فوق ستاره تیم ملی بلژیک و منچستر سیتی است که در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آمریکا به ثبت رساند. دیبروینه که یکی از بهترین پاسورهای جهان به حساب می‌آید، در آن بازی و در ۱۲۰ دقیقه آمار ۱۰ پاس کلیدی را به ثبت رسانده بود.