فریدون همتی روزجمعه در دیدار معاون بنیاد احسان کشور با وی افزود: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها...

فریدون همتی روزجمعه در دیدار معاون بنیاد احسان کشور با وی افزود: گروه های جهادی باید تلاش و مراقبت کنند که فعالیت آن ها از هدف مقدسی که به دنبال تحقق آن هستند، خارج نشود.
وی بیان داشت: هماهنگی و تعامل با فرمانداران، بخشداران و دهیاران می‌تواند در سرعت بخشیدن خدمات رسانی گروه های جهادی به مناطق محروم راهگشا باشد.
استاندار هرمزگان اظهارداشت: از ستاد اجرایی فرمان امام (ره) انتظار داریم با استفاده از منابع و امکاناتی که در اختیار دارد، پس از شناسایی مناطق مستعد و رفع خلاهای اجرایی در انجام اقدام های محرومیت زدایی در یک یا ۲ روستا و دستیابی کامل به نتیجه از پیش تعیین شده، این امور را در دیگر مناطق هدف نیز ادامه دهند.
همتی با اشاره به شناسایی نیازها و ظرفیت‌های مناطق روستایی در قالب طرح مطالعاتی علمی، گفت: نتیجه‌ این مطالعات با هماهنگی معاونت عمرانی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اختیار گروه های جهادی قرار می‌گیرد و امیدواریم با موفقیت در اهداف از پیش تعیین شده، دستاورد آن به سایر نقاط استان و کشور تسرّی پیدا کند.

معاون بنیاد احسان کشور  نیز در این دیدار با بیان اینکه پنچ گروه مرجع جهادی توسط این نهاد در کشور فعالیت دارند، گفت: خوشبختانه یکی از این گروه ها که قابلیت راهبری دیگر گروه های جهادی را دارد، در استان هرمزگان مستقر است.
نعمتی افزود: گروه های جهادی قرار است در ۱۲گروه تخصصی و از طریق تعامل با فرمانداران، دستگاه های اجرایی و انجام اقدام‌های محرومیت زدایی، از تمام ظرفیت ها برای امیدآفرینی در مناطق محروم استفاده کنند.
وی بیان داشت: رودان و جاسک به عنوان ۲ شهرستان پایلوت در استان هرمزگان برای انجام طرح محرومیت زدایی در نظر گرفته شده است.
معاون بنیاد احسان، گفت: تهیه نقشه پیشران نزدیک به ۲ تا سه ماه زمان می‌برد و براساس مدل استخراج شده از داده های جمع آوری شده، فعالیت گروه های جهادی در حوزه های مختلف آغاز می۹شود.
گفتنی است استاندار هرمزگان در این دیدار به مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری استان ماموریت داد هماهنگی لازم را به منظور پشتیبانی از فعالیت گروه های جهادی در سطح استان انجام دهد.
بنیاد احسان بنیادی اجتماعی و وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) است، که با هدف انجام فعالیت‌های اقتصادی و جهادی با دستور رهبر معظم انقلاب راه‌اندازی شده‌ است.