حجت‌الاسلام عادل ریوران یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با توجه به فراگیری بیماری کرونا شیوه نامه‌های بهداشتی ویژه‌ای برای برگزاری مراسم محرم در نظر گرفته شده است و در این راستا...

حجت‌الاسلام عادل ریوران یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با توجه به فراگیری بیماری کرونا شیوه نامه‌های بهداشتی ویژه‌ای برای برگزاری مراسم محرم در نظر گرفته شده است و در این راستا حسینیه‌ها، تکیه‌ها،مساجد و دسته جات عزادار ملزم به ثبت نام در سامانه بیرق هستند.

وی افزود:هیات‌های عزاداری ملزم به در نظر گرفتن فاصله‌گذاری اجتماعی حداقل یک متر، برگزاری مراسم در مدت ۲ ساعت و اخذ مجوز و تعهدنامه برای برگزاری مراسم عزاداری هستند.

حجت‌الاسلام ریوران از فعالیت یکهزار تکیه و حسینیه در شهرستان آبادان اشاره کرد و بیان داشت:برای برگزاری آیین های عزاداری ویژه ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی یک دوره ویژه برای همیاران سلامت در نظر گرفته شده است.

وی افزود:تاکید شده است تا دسته جات عزادار و  هیات‌های مذهبی از پختن غذای نذری اجتناب کنند و نذر خود را به صورت پویش نذر ماسک و توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان ادا کنند.

جمعه ۳۱ مردادماه مصادف با یکم ماه محرم و آغاز سال ۱۴۴۲ قمری است.