دبیر شورای عالی فضای مجازی:

دبیر شورای عالی فضای مجازی:

فضای مجازی به پلت فرمی قوی برای توسعه همکاری‌ها تبدیل شده است/ آمریکا می‌خواهد خود را آقا بالاسر همه بداندبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در دومین کنفرانس حکمرانی و سیاست‌گذاری عمومی با اشاره به فضای مجازی گفت: این حوزه فضایی فشرده برگرفته از ارتباطات است که می‌تواند بین انسان‌ها الگوی سیستمی ایجاد کند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه فضای مجازی نوعی همگرایی فناورانه را به‌عنوان خصیصه برای خود فراهم کرده است، گفت: در حال حاضر رتبه دوم فضای اینترنتی و فناورانه خصیصه‌ای در فضای مجازی ایجاد شده است.

تکنولوژی هیچگاه تا به امروز تا این حد جنبه اجتماعی نداشته است

فیروز آبادی با اشاره به حضور تکنولوژی در کشور بیان کرد: تا به امروز هیچگاه تکنولوژی تا این حد جنبه اجتماعی نداشته و در حال حاضر به اقتصاد و پلت‌ فرمی برای توسعه این فضا تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعامل شبکه‌ها با یکدیگر در حال اجراست، گفت: به کمک پلت فرم ایجاد شده می‌توانیم هنجار سازی مناسبی را ایجاد کرده و از آن برای ارزش افزوده‌ای در حکمرانی بهره ببریم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه در حوزه سیاسی قدرت نرم در کنار قدرت سخت و مباحث حاکمیتی مد نظر قرار می‌گیرد، گفت:‌ در فضای مجازی کنونی کشور که با سرعت در حال پیش‌روی است، تحولاتی بسیار را مشاهده می‌کنیم و بسیاری از تکنولوژی‌هایی که نتوانند خود را با این تحولات همراه کنند، گمراه می‌شوند.

فیروز آبادی درباره نظام حکمرانی گفت: در نظام حکمرانی مسئله هویت و گمنامی در فضای مجازی مد نظر قرار گرفته و اکنون حکمرانی به عنوان فضایی در راستای حل مشکلات است.

وی با اشاره به حوزه اجتماعی گفت: این حوزه در نظام شبکه‌ای شکل خاص خود را پیدا کرده است و مشارکت اجتماعی و نبود کفایت در سیستم‌های نمایندگی به صورت جدی مطرح می‌شوند.

آمریکایی‌ها در حوزه فضای مجازی به دنبال حاکمیت هستند

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در حوزه فضای مجازی به دنبال حاکمیت هستند، اظهار کرد:‌ آنها در سندی که در این حوزه دارند به موضوع حاکمیت اشاره دارند و می‌گویند اینترنت منجر می‌شود که آمریکا آقا بالاسر همه باشد و برای حفظ حکمرانی اینترنتی باید از قدرت‌های سختی بهره‌ ببریم و نظام بین‌الملل از آنها تبعیت نداشته باشیم.

فیروز آبادی با بیان اینکه ساختار مدیریت کشور باید از الگوهای متنوع و موجود تبعیت کند، گفت: ما در مرکز ملی فضای مجازی معتقدیم که موضوعات کشور مانند سلامت و غیره باید استاندارد سازی شوند و دانشگاه‌ها باید در این برنامه ذی‌نفع باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : yjc