عثمان عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به تعطیلی کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی دانشگاه و تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی، اظهار داشت: عوامل خدماتی خوابگاه‌ها پس از خروج دانشجویا...

عثمان عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به تعطیلی کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی دانشگاه و تخلیه خوابگاه‌های دانشجویی، اظهار داشت: عوامل خدماتی خوابگاه‌ها پس از خروج دانشجویان کل سطوح سرویس‌های بهداشتی، حمام و آشپزخانه‌ها، دستگیره‌های درب اتاق‌ها وسرویس‌ها  با مواد بهداشتی ضد عفونی شدند. 

وی با بیان اینکه فعالیت‌های ستادی دانشگاه در مورد اقدامات پیشگیرانه بهداشتی ادامه دارد، افزود: با هماهنگی بعمل آمده و همزمان با عوامل خدمات حوزه امور عمومی دانشگاه نسبت به ضد عفونی سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه ها توسط عوامل بیرون از دانشگاه با دستگاه پمپ سم پاش در بحث ضد عفونی هم پوشانی خوبی انجام دادند.

وی افزود: از فردا سم پاشی وضد عفونی مجدد توسط عوامل بیرون از دانشگاه با دستگاه‌های قدرتمند اتاق‌ها واماکن عمومی (نمازخانه‌ها و سالن مطالعه ) خوابگاه‌ها وهمچنین سلف سرویس‌ها انجام خواهد پذیرفت.

عزیزی افزود: به اندازه کافی مواد بهداشتی، ضد عفونی کننده، دستکش یکبار مصرف در اختیار عوامل خدماتی قرار گرفته است.

کروناویروس‌ نخستین‌بار در سال ۱۹۶۵ کشف شد و مطالعه روی آن به‌طور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت.
این ویروس به طور طبیعی در پستانداران و پرندگان شیوع پیدا می‌کند. با این حال تاکنون هفت کروناویروس انسانی کشف شده‌ که آخرین نوع آن در دسامبر (آذر- دی) ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین با همه‌گیری در انسان شیوع پیدا کرد.
تاکنون ۱۵ نفر در ایران بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند و تعداد مبتلایان به ۹۵ نفر رسیده است.