مسعود سریع القلم شامگاه یکشنبه در نشست خبری مسئولیت های اجتماعی این شرکت درخصوص فروشگاه های خارج از استان تهران گفت: تاکنون یک فروشگاه در کرج افتتاح شده و در حال رایزنی برای افتتاح دومین فروش...

مسعود سریع القلم شامگاه یکشنبه در نشست خبری مسئولیت های اجتماعی این شرکت درخصوص فروشگاه های خارج از استان تهران گفت: تاکنون یک فروشگاه در کرج افتتاح شده و در حال رایزنی برای افتتاح دومین فروشگاه خود در استان البرز هستیم.
وی ادامه داد: افتتاح فروشگاه شیراز نیز قطعی شده است و افتتاح فروشگاه در مشهد و اصفهان هم در مرحله مطالعاتی است.
به گفته مدیرعامل شهروند، تلاش می شود تا پایان سال ۹۹ حداقل در ۶ کلانشهر ایران شعبی به وسعت فروشگاه بیهقی احداث شود.
وی ادامه داد: طبق قانون و اساسنامه شهروند می توانیم در هر جایی توسعه شهروند را داشته باشیم و منع قانونی برای آن وجود ندارد مگر اینکه اعضای شورای شهر تهران دلیل قانع کننده ای داشته باشند.
سریع القلم افزود: اولویت ما در هر استانی برای تأمین کالا استفاده از محصولات تولید شده در همان استان است و این کمک به تولید کننده استانی است.
مدیرعامل شرکت فروشگاه های شهروند همچنین از پایش قند خون و فشار خون شهروندان در فروشگاه های شهروند در هفته جاری و به مناسبت هفته دیابت خبر داد و گفت: هفته گذشته جلسه ای در حضور شهردار تهران برگزار شد که وی گفت که وظیفه ما خدمت رسانی مطلوب به شهروندان است.
وی ادامه داد: شهردار تهران تاکید کرد که باید بتوانیم خدمت مناسب و در شأن مردم را به آنها ارایه کنیم و ما در شهروند هم همین رویه را در نظر داریم.
به گفته سریع القلم، تلفیق اداره اقتصادی شهروند با هدف خدمت رسانی کار سختی است اما این را ما در شب عید گذشته تجربه کردیم.
وی ادامه داد: تمام هم و غم هیأت مدیره و مدیران ارشد ما این است که بتوانیم نقش موثری در بحث های مسئولیت اجتماعی داشته باشیم.
مدیرعامل شهروند تصریح کرد: چند مناسبت ویژه در سال داریم که یکی از آنها ماه رمضان است که ما امسال توانستیم در ماه رمضان روزانه حدود ۵ تا ۷ هزار افطاری آن هم در شأن مردم ارایه کنیم.
وی ادامه داد: اگر قرار است کاری عام المنفعه در جایی انجام شود باید این اقدام در شأن مردم باشد. در فروشگاه ها هم به تمام افراد در زمان افطار بسته افطاری دادیم.
سریع القلم افزود: در همین ماه رمضان ۲۰ هزار بسته خواروبار برای افراد نیازمند آماده کردیم شامل برنج و روغن و چیزهای دیگر و بین افراد نیازمند توزیع شد.
مدیرعامل شهروند گفت: بعد از آن در زمان بازگشایی مدارس حدودا پنج هزار بسته لوازم التحریر برای کودکان نیازمند آماده و با راهبری دفتر شهردار بین نیازمندان توزیع شد.
وی ادامه داد: در سال گذشته طرحی با عنوان «یکی برای دوستم» داشتیم که هر خانواده ای خرید می کرد یک هدیه ایی هم برای یک فرد نیازمند می خرید که اثر خیلی مثبتی داشت.
سریع القلم گفت: آنچه آمار نشان می دهد در تهران ۴۰ هزار دانش آموز به دلیل شرایط اقتصادی امکان رفتن به مدرسه را ندارند و شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی کمک های را در این زمینه ارائه می کند.
مدیرعامل شهروند گفت: قرار بر این شده است که در این ۲۰ روز رقمی برای کمک به مجموعه محک در نظر گرفته شود تا مسؤولیت اجتماعی خودمان را نیز انجام داده باشیم.
سریع القم تصریح کرد: برای پایان سال جاری نیز بنابر این شده است تا همچون سال گذشته سود همه اجناس به صفر برسد و اجناس با قیمت مناسب به دست مردم برسد تا شب عید کمکی به کل جامعه شده باشد.
مدیرعامل شهروند گفت: ابتدای امسال در حادثه سیل بیش از ۲۰ کامیون اجناس به دشت آزادگان ارسال کردیم.
وی خاطرنشان کرد: در مجموعه شهروند ۴۰۰ زن سرپرست خانواده فعال هستند که بنا داریم در چهار مرکزی که دست شهروند است تولیدات این بانوان به فروش برسد.
سریع القلم گفت: سلامت شهروندان در فروشگاه ها به صورت کاملا رایگان پایش می شود که این برنامه از  ۱۸ آبان آغاز شده است و تا ۲۴ آبان ادامه دارد.
وی تصریح کرد: از زمانی که ناوگان جدید شهروند آغاز به کار کرد فروش اینترنتی ما پنج برابر شده است زیرا نظم بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده است و امروز ناوگان فروش ما آموزش های خاصی دیده اند.