«محمد علی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرایندهای پیش بینی شده در تقویم انتخابات تاکنون...

 «محمد علی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرایندهای پیش بینی شده در تقویم انتخابات تاکنون در ستاد انتخابات شهرستان همدان در موعد مقرر و برابر قانون به انجام رسیده است و ۴۱۷ نفر در این دوره از انتخابات برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان همدان ثبت نام کردند.

فرماندار همدان با اشاره به افزایش حدود ۶ درصدی داوطلبان ثبت نامی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در شهرستان همدان نسبت به دوره قبل افزود: تاکنون ۱۸ داوطلب انتخابات شوراها در شهرستان همدان انصراف داده اند.

وی اضافه کرد: پس از رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیات نظارت استان و هیات مرکزی نظارت لیست نهایی نامزدها طبق ماده۵۴ قانون انتخابات و ماده ۵۶ آیین نامه اجرایی از ۱۷ تا ۱۹ خرداد ماه منتشر خواهد شد.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان همدان همچنین از بازنگری در جانمایی شعب اخذ رای خبر داد و گفت: با بهره گیری از نرم افزار GIS و بازدیدهای کارشناسی میدانی جانمایی شعب اخذ رای با احتساب پراکندگی مناسب با اقتضای مکانی و جمعیتی، در دسترس بودن، پوشش خدمات ارتباطی و امنیت شعب مورد بازنگری قرار گرفته است.

او خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا برخورداری از فضای فیزیکی با متراژ مناسب، ورودی های متعدد، امکان تهویه مناسب هوا و رعایت فاصله گذاری نیز در بازنگری شعب اخذ رای مد نظر قرار گرفته است.

محمدی با اشاره به برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در شهرستان همدان افزود: برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در هشت کلان‌شهر و ۱۶ مرکز استان از جمله همدان در دستور کار قرار دارد و در این راستا زیر ساختهای مورد نیاز پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر آموزش کیفی مجریان انتخابات تصریح کرد: عملکرد نمایندگان فرماندار در دوره های قبلی انتخابات مورد ارزیابی قرار گرفته و تنها از افراد توانمند با تجربه و مورد اعتماد عمومی در این راستا استفاده می شود .

فرماندار همدان با بیان اینکه ۶۱۶ داوطلب شورای روستا در شهرستان همدان ثبت نام کردند افزود: ۶۸ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش مرکزی و ۵۰ درصد داوطلبان شوراهای روستاهای بخش شراء برای نخستین بار پا به این عرصه گذاشته اند و بدون سابقه عضویت در ادوار گذشته شوراهای اسلامی هستند.

وی یادآوری کرد: زیر ساختهای لازم به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر انتخابات در شهرستان همدان فراهم شده است و به یاری خدا شاهد حماسه ای با شکوه در انتخابات پیش رو باشیم.

یک هزار و ۱۴۸ داوطلب برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در این استان ثبت نام کردند که ۵۱ نفر در هیات اجرایی و ۹۳ نفر در هیات نظارت رد صلاحیت شدند که در مجموع حدود ۱۸ درصد داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی در استان همدان رد صلاحیت شدند همچنین تاکنون ۵۷ نفر انصراف دادند.