خالقداد عرب شامگاه یکشنبه در نشست با مجریان انتخابات در شهرستان رشتخوار افزود: دولتمردان وظیفه دارند در حوزه اجرا با برنامه ریزی دقیق، بر مدار قانون و در نهایت بی طرفی، انتخابات را به پیش ببر...

خالقداد عرب شامگاه یکشنبه در نشست با مجریان انتخابات در شهرستان رشتخوار افزود: دولتمردان وظیفه دارند در حوزه اجرا با برنامه ریزی دقیق، بر مدار قانون و در نهایت بی طرفی، انتخابات را به پیش ببرند تا انتخاباتی سالم و قانونمند با حضور حداکثری مردم برگزار شود.

وی با اشاره به آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ادامه داد: تبلیغات نامزدهای انتخاباتی به طور کامل رصد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

فرماندار رشتخوار بر لزوم صیانت از آرای مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: بر این باوریم که باید با تمام تلاش از آرای مردم صیانت و مراقبت کنیم.
عرب افزود: مردم با حضور پرشور در پای صندوق های رای، توطئه های سازمان یافته دشمنان علیه نظام اسلامی را خنثی خواهند کرد.

وی ادامه داد: باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی از تجربیات انتخابات قبلی استفاده کرد تا به مشکل برنخوریم و تمامی عوامل با احساس تکلیف و مسوولیت پذیری، وظایف خود را به درستی انجام دهند.

 حوزه انتخابیخه خواف و رشتخوار دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی، ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد و ۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان مردم خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می دهند.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.