به گزارش ایرنا، عباس جشمیدی روز یکشنبه در ستاد شهرستانی کرونا بوشهر افزود: هرچند ایجاد محدودیت در برگزاری مراسم محرم براساس دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا برای همه ما سخت است اما حفظ جان ا...

به گزارش ایرنا، عباس جشمیدی روز یکشنبه در ستاد شهرستانی کرونا بوشهر افزود: هرچند ایجاد محدودیت در برگزاری مراسم محرم براساس دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا برای همه ما سخت است اما حفظ جان انسان‌ها همواره مورد تاکید قرار دارد و باید به این نکته توجه شود.

وی بیان کرد: تاریخ نشان داده در چند دهه گذشته هیچ وقت شاهد چنین فضا و هیچگاه با چنین بیماری مرگ باری روبرو نبوده‌ایم که امکان برگزاری مراسم محرم را نداشته باشیم اما امروز در چنین شرایطی قرار گرفته‌ایم و با همکاری مردم باید این شرایط را پشت سر گذاشت.

فرماندار بوشهر اضافه کرد: در این شرایط فرمایش رهبر معظم انقلاب درزمینه ملاک قرار دادن دستورالعمل ستاد ملی کرونا در محرم حجت را بر همه تمام کرد و باید ملزم به اجرای این پروتکل‌ها باشیم.

وی اضافه کرد: هرچند امسال امکان برگزاری مراسم دهه محرم به صورت معمول هر سال نیستی اما سیاه پوش کردن اماکن، معابر و خیابان‌ها به گونه‌ای که محرم در شهر احساس شود، ضروری است.

فرماندار بوشهر با اشاره به حساسیت شهر چغادک یادآور شد: با توجه به شرایط خاص این شهر از نظر بیماری کرونا می‌طلبد حساسیت‌ها نسبت به این بیماری و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در این زمینه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

جمشیدی ادامه داد: براساس نظر کارشناسان و قرار گرفتن ویروس کرونا در فاز جدید خود بیانگر این است که این بیماری شوخی بردار نیست و حساسیت‌های لازم در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ضروری است.

وی تاکید کرد: تنها با بیمار نشدن است که می‌توان در این شرایط به کادر درمان که در این مدت خالصانه پای کار بودند و از جان خود برای نجات بیماران نیز گذشتند، کمک کرد.

جمشیدی با اشاره به طرح هر خانه یک حسینیه گفت: هدف از اجرای این طرح ایجاد دورهمی نیست بلکه به معنی این است که هر خانواده‌ای با سیاه پوش کردن سر در خانه خود و استفاده از رسانه ملی و یا فضای مجازی می‌تواند یک حسینیه باشد.

وی بر ضرورت توجه به نذر ماسک در این شرایط تاکید کرد.

فرماندار بوشهر با اشاره به پیشرفت مطلوب روند عملیات اجرایی اورژانس هسته‌ای بوشهر گفت: انتظار می‌رود تا اول پائیز این بیمارستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد با این وجود آمادگی لازم برای پشتیبانی از بیمارستان اصلی استان بوشهر در بخش کرونا وجود دارد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر گفت: بیماری کرونا بسیار جدی است و مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.

دکتر عاطفه اسفندیاری اضافه کرد: در زمان حاضر ظرفیت بیمارستان شهدای خلیج فارس تکمیل شده‌است و می‌طلبد مردم مراقبت بیشتری داشته باشند.