امین رفیعی در جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان بناب خاطرنشان کرد: افزایش تعداد تشکل ها از اهداف دولت دوازدهم برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است. نماینده عالی دولت در شهر...

امین رفیعی در جلسه هم اندیشی سازمان های مردم نهاد شهرستان بناب خاطرنشان کرد: افزایش تعداد تشکل ها از اهداف دولت دوازدهم برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد در کشورمان سابقه چند صد ساله دارند؛ اظهار کرد: هیأت های مذهبی که در سطح کشور فعالیت دارند نمونه هایی از سازمان های مردم نهاد هستند که در ادامه سازمان های مردم نهاد در قالب های متفاوت به آن اضافه شده اند.

رفیعی اعلام کرد: هم اکنون ۳۱ تشکل مردم نهاد در بخش های مختلف در شهرستان بناب فعالیت دارند که ۱۲ تشکل از فرمانداری، چهار تشکل از اداره ورزش و جوانان، پنج تشکل از بهزیستی و ۱۰ تشکل نیز از کمیته امداد امام خمینی(ره) مجوز گرفته اند و ۲ تشکل مردم نهاد دیگر در حال طی مراحل برای اخذ مجوز هستند.

وی تأکید کرد: در کنار قابلیت هایی که این سازمان های مردم نهاد دارند، آفت هایی نیز این سازمان های مردم نهاد را تهدید می کنند.

رئیس شورای تأمین شهرستان بناب خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهادی که در بحث خیریه فعالیت می کنند، شاهد رقابت مخرب گونه بین آنها هستیم و از این رو سازمان های مردم نهاد باید از تخریب همدیگر اجتناب کنند.

رفیعی همچنین دوری سازمان های مردم نهاد از دخالت در مسائل سیاسی را توصیه کرد و گفت: به هیچ وجه مأموریت ذاتی این تشکل ها سیاسی نبوده و آنها حق ورود به مسائل سیاسی را ندارند و اگر می خواهند در بین مردم همیشه جایگاه خود را حفظ کرده باشند، باید از ورود به مسائل سیاسی پرهیز کنند.

فرماندار بناب در ادامه بیان کرد: دولت به افراد فعال در تشکل های اجتماعی به عنوان صاحب نظر و شهروند توسعه یافته نگاه می کند که باید برای رفع مشکلات جامعه راهکار ارائه بدهند تا از این طریق به توسعه پایدار در شهرستان دست یابیم.

رفیعی اعلام کرد: آن دسته از سازمان های مردم نهاد که مجوز فعالیت آنها به اتمام رسیده است باید با مراجعه به اداره مربوطه نسبت به تمدید مجوز سازمان خود اقدام کنند و از آنجایی که شفافیت مالی در این مجموعه ها ضروری است، لازم است هرکدام از سازمان ها عملکرد مالی خود را به صورت شفاف به نهاد صادر کننده مجوز ارائه کنند.