معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز روز شنبه با اعلام جایگاه زرد کرونا در فارس اظهار کرد: شمار مبتلایان کرونا در این استان در شهرستان های شیراز ، کازرون و مرودشت چهار رقمی ، بوانات ، سرچها...

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز روز شنبه با اعلام جایگاه زرد کرونا در فارس اظهار کرد: شمار مبتلایان کرونا در این استان در شهرستان های شیراز ، کازرون و مرودشت چهار رقمی ، بوانات ، سرچهان وبختگان ۲ رقمی و در سایر شهرستان های زیر مجموعه این دانشگاه سه رقمی است.

عبدالرسول همتی با بیان اینکه هم اکنون استان فارس به صورت میانگین در وضعیت زرد قرار دارد، اما برخی از شهرستان های استان در وضعیت قرمز به سر می برند، گفت: با توجه به گستردگی زنجیره های انتقال بیماری، لازم است هم استانی ها دستورات بهداشتی را جدی بگیرند.

توصیه بهداشتی امروز دکتر همتی نیز توجه جدی خانواده ها به موضوع مراقبت از کودکان در برابر ابتلا به کروناویروس بود.

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: کودکان تماس های بسیاری با سطوح، محل بازی و مسیر رفت و آمد خود دارند، بنابراین لازم است والدین با زبانی ساده، کودکان را با ضرورت استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها آشنا کنند تا شاهد کاهش میزان ابتلا در این گروه سنی به کرونا باشیم.

رعایت اصول بهداشتی در بین اصناف، توجه شهروندان به فاصله گذاری اجتماعی در مراسم‌  عروسی و ترحیم و برخی دیگر از تاکیدهای بهداشتی که توسط شهروندان در اولویت قرار گرفت  باعث شده تا ضمن  بهبود جایگاه کلی فارس از قرمز به زرد شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری در فارس باشیم.

از دیروز تا امروز ۲۵ مرداد ۱۳۹۹   بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۲۴۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران  در کشور به ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر رسیده است،  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۱ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۹ هزار و ۴۹۲ نفر رسید.

استان های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند،   همچنین استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت زرد و هشدار قرار دارند.