...

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، دکتر «سیامک محبی» عصر امروز(شنبه 2 فروردین) در جلسه «ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم» که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با بیان این که سایتی تحت عنوان سلامت توسط وزارت بهداشت معرفی شده است، اظهار داشت: با همکاری سازمان های مختلف از جمله وزارت آموزش و پرورش تا الان نزدیک به  259 هزار و ششصد نفر خود اظهاری کرده اند که دانشگاه علوم پزشکی قم در رتبه ششم قرار دارد.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان این که قم به رتبه خوبی در روزهای اخیر از این جهت رسیده است، گفت: از این تعداد، تعداد افرادی که نیازمند پیگیری بوده اند حدود  31 هزار نفر و افرادی که نیازمند پیگیری فوری بوده اند و در کمتر از 24 ساعت باید به وضعیت آنها رسیدگی می شد، حدود 7 هزار نفر بوده اند.

 

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان ساخت: اطلاعاتی که ثبت می‌شود در سازمان سیب وزارت بهداشت می رود و مراقبان سلامت با افرادی که نیازمند پیگیری فوری، پیگیری کمتر و حتی افرادی که علامتی ندارند تماس می گیرند.

 

دکتر محبی خاطرنشان ساخت: بر اساس آماری که در سامانه وجود دارد 121 هزار نفر مورد غربال گری قرار گرفته اند که تقریبا با توجه به جمعیت یک میلیون و 320 هزار نفری، بالای 9درصد غربالگری شده اند و اگر به 10 درصد برسیم وارد منطقه سبز اعلام شده توسط وزارت بهداشت می شویم.

 

وی با اشاره به شیوه غربالگری یادآور شد: ابتدا فرد اطلاعات خود را ثبت می‌کند، بعد از آن مراقب سلامت تماس تلفنی برقرار می‌کند و متناسب با میزان علامت و تعداد علامت های که بیان شده به او راهنمایی می دهد و اگر نیازمند پیگیری بیشتر باشد به مراجع 16 ساعته ارجاع می‌شود.

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: فردی که به این مراجع ارجاع شده توسط پزشک غربالگری صورت می گیرد که اگر نیازمند ارجاع فوری به بیمارستان باشد، ارجاع می‌شود و اگر نیازمند درمان سرپایی باشد دارو را دریافت می‌کند و تا 14 روز مراقب سلامت وضعیت او را پگیری می‌کند.

 

وی با تأکید بر این که دانشگاه علوم پزشکی قم در رتبه اول ارائه خدمت قرار دارد، گفتک در ارتباط با تعداد فعالیت های انجام شده تا امروز دوم فروردین با توجه به این که روز گذشته در بین دانشگاه علوم پزشکی بیشترین حجم ارائه خدمت را داشتیم و نسبت به روز گذشته که بالاترین عدد را نشان می داد جهش خوبی را داشتیم، متناسب با دانشگاه های دیگر رشد مطلوبی داشته ایم.

محبی در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: تا الان 49 هزار نفر مورد ارزیابی قرار گرفته اند که تعدادی از آنها همان افرادی بیماری هستند که توسط مراقبان بهداشت مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

پایان پیام/694

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|