محنود رضا رسولی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: همزمان با عید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان اقدام به اجرای موفق طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی د...

محنود رضا رسولی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: همزمان با عید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان اقدام به اجرای موفق طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام های قربانی مردم استان کرد.

وی اظهار داشت: با توجه به همزمانی عید قربان با شیوع بیماری ویروسی کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر ممنوعیت ذبح دام های قربانی در سطح  معابر و منازل و لزوم کشتار در کشتارگاه‌های صنعتی، جایگاه های موقت عرضه و ذبح دام در سطح استان دایر نشد.

رسولی ادانه داد: از این رو شهروندان همدانی برای ذبح دام قربانی به میادین مجاز دام و کشتارگاه های صنعتی استان هدایت شدند.

مدیرکل دامپزشکی همدان اظهار داشت: در همین راستا اداره کل دامپزشکی همدان با هماهنگی سایر ادارات و ارگان های ذیربط و تشکیل، آموزش، تجهیز و ساماندهی ۱۰ گروه ثابت و ۱۴ گروه سیار، با ترکیب ۹ دامپزشک، ۲۹ بازرس بهداشتی گوشت و ۱۱ ناظر شرعی، فرایند نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی دام های  قربانی شهروندان استان را انجام داد.

رسولی عنوان کرد: در این بازرسی ها که در سطح استان انجام شد، ۲ هزارو ۲۰۶ رأس دام زنده قبل از کشتار معاینه شدند و ۹۲۳ لاشه نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.