به گفته‌ی جف گراب (Jeff Grubb)، خبرنگار مشهور صنعت بازی‌های ویدیویی، داستان تاخیرها در این هفته نیز ادامه خواهد یافت و ظاهرا این بار نوبت Battlefield 2042 است که با تاخیر مواجه شود.

انتظار می‌رود که بتای عمومی Battlefield 2042 در ماه جاری میلادی آغاز شود، اما شایعات حاکی آن هستند که تیم سازنده با مشکلاتی برای عرضه‌ی بتا در تاریخ مشخص شده، روبه‌رو شده‌اند.لازم به ذکر است که تاریخ آغاز بتای عمومی این بازی 22 سپتامبر (۳۱ شهریور) تعیین شده و نسخه‌ی کامل آن در 22 اکتبر (۳۰ مهر) به طور رسمی عرضه خواهد شد.

به تازگی گزارش‌هایی منتشر شده‌اند که می‌گویند تاریخ انتشار Battlefield 2042 می‌تواند حداقل یک ماه به تعویق بیفتد. چنان که اول از همه جف گراب توییت کرد که تاخیرهای بیشتری در این هفته رخ می‌دهند، که البته بعدا این ادعای خود را تصحیح و اعلام کرد که تنها یک تاخیر در این هفته اتفاق می‌افتد.

پس از این اظهارات، بسیاری از کاربران درگیر این شدند که کدام بازی با تاخیر در عرضه مواجه خواهد شد، در همین راستا Dealer_Gaming و نیک شپشال (Nick Shpeshal) ادعا کردند که طبق گزارش منابع آن‌ها، عنوان Battlefield 2042 قرار است کمی دیرتر از آنچه انتظار می‌رفت به بازار وارد شود.

Dealer اطلاعات خود را به اشتراک گذاشت و به Twitterverse اطلاع داد که الکترونیک آرتس (Electronic Arts) پنجره‌ی انتشاری در سال 2022 را در نظر دارد، در حالی که نیک شپشال با گمانه زنی‌های خود محافظه کارتر بود و اعلام کرد که این بازی فقط یک ماه یا کمی بیشتر تاخیر خواهد داشت. اگر حق با شپشال باشد، این تاریخ، انتشار Battlefield 2042 را تقریباً در فصل تعطیلات 2021 قرار می‌دهد، که رویه‌ی اکثر نسخه‌های قبلی این فرنچایز را دنبال می‌کند. 

بحث در مورد تاخیر از آنجایی نشئت می‌گیرد که طرفداران نسبت به اعلام این که Battlefield 2042 بدون بخش داستانی عرضه می‌شود، واکنش مثبتی نشان نداده‌اند و این موضوع می‌تواند دلیلی برای نیاز به زمان بیشتر برای کار روی بازی توسط توسعه دهندگان باشد.

در حال حاضر، بازی Battlefield 2042 قرار است در تاریخ ۳۰ مهر ۱۴۰۰ (۲۲ اکتبر ۲۰۲۱) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان منتشر شود.