آیت ا... محسن حیدری روز شنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه و بررسی وضعیت ورود و خروج زائران اربعین حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شور و معنویت در جهان نظیری ندارد و این ب...

آیت ا... محسن حیدری روز شنبه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه و بررسی وضعیت ورود و خروج زائران اربعین حسینی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این شور و معنویت در جهان نظیری ندارد و این برای ما خوزستانی ها که میزبان زائران اربعین هستیم یک افتخار و عنایت الهی است.
وی با بیان اینکه اربعین در کشور ما به فرهنگ تبدیل شده است و جلوه های آن بسیاری از کشورها را در برگرفته است ادامه داد: در عراق نیز مردم این کشور صمیمانه و مخلصانه در خدمت زائران اربعین حسینی هستند.
وی به هوشیاری مردم عراق در برابر فتنه گری های اخیر در این کشور اشاره کرد و افزود: این فتنه گری ها نیز نتوانست جلوی این حرکت و خیزش عظیم مردمی را بگیرد.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: با وجود برخی ناامنی ها در عراق ، مردم ما مشتاقانه خود را به کربلای معلا رساندند و با اهداف مقدس امام حسین(ع) تجدید عهد بستند.
به گزارش ایرنا آیت ا... حیدری در بازدید از بخش های پایانه مرزی چذابه و گفت وگو با مسئولان انتظامی و اجرایی بر ارایه خدمت رسانی مطلوب تر به زائران اربعین تاکید کرد.  
حرکت تدریجی زائران اربعین حسینی از اول ماه صفر شروع شده و تا چند روز مانده به اربعین حسینی به اوج خود می رسد.
مرز چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ گذرگاه رسمی تردد زائران اربعنی حسینی است.
اربعین پارسال ۵۵۰ هزار زائر از شلمچه و ۲۳۷ هزار زائر چذابه برای حضور در همایش جهانی پیاده روی اربعین به نجف اشرف و کربلای معلا عزیمت کردند.
بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران و نیز تقویم عراق ، ۲۷مهر روز اربعین است. 
۶۰۶۵ / ۶۰۳۷