عسل برای سلامتی شما بسیار مفید است، به خصوص در فصل زمستان موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن شما میشود و همچنین یک ماده غذایی شیرین و خوشمزه است. اما این نکته را باید بدانید که هرچیزی را که میخورید بر سلامتی شما تاثیز میگذارد . به خصوص که آن ماده غذایی با چه مواد دیگری ترکیب میشود نیز بسیار مهم اس...

عسل برای سلامتی شما بسیار مفید است، به خصوص در فصل زمستان موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن شما میشود و همچنین یک ماده غذایی شیرین و خوشمزه است. اما این نکته را باید بدانید که هرچیزی را که میخورید بر سلامتی شما تاثیز میگذارد . به خصوص که آن ماده غذایی با چه مواد دیگری ترکیب میشود نیز بسیار مهم است. ما در این مطلب قصد داریم تا غذاهای ناسازگار با عسل را معرفی کنیم.

غذاهای ناسازگار با عسل کدامند؟

Foods You Must Never Eat Along With Honey

اگر یک ماده غذایی به حفظ سلامت شما کمک میکند ، می تواند شما را بیمار نیز بکند. این شرایط به شما بستگی دارد که چگونه این ماده غذایی را مصرف می کنید و چه موقع یا با چه چیزی آن را می خورید. با ما در این مطلب همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در زمینه غذاهای ناسازگار با عسل در اختیار شما قرار دهیم.

خواص عسل برای سلامتی شما

برای داشتن بدنی سالم ، باید غذا های سالم بخورید. اگر شما غذای سالم مصرف نکنید ، این امر بر کل بدن شما تأثیر می گذارد. عسل یکی از غذاهای طبیعی و سالم است که در صورت مصرف روزانه بسیار برای بدن شما مفید می باشد ، و تقریباً در هر خانه ای یافت می شود. عسل به تقویت انرژی بدن کمک ، و باعث می شود عملکرد مغز قوی تر شود. همچنین درخشش خاصی به پوست می بخشد و به کاهش وزن کمک می کند.

ناسازگار با عسل

با این وجود لازم است که عسل را به روشی صحیح مصرف کنید. اگر بخواهید آن را به روشی اشتباه مصرف کنید ، به بدن شما آسیب می رساند. در ادامه میخواهیم در مورد عنوان سوالی این مطلب که عسل را با چه چیزی نخوریم؟ پاسخی ارائه دهیم.

ترکیبات و مواد غذایی ناسازگار با عسل

این ترکیبات و موارد غذایی اگر با عسل مصرف شوند تاثیرات منفی بر سلامتی شما خواهند گذاشت.

  • عسل و روغن حیوانی
  • عسل و تربچه
  • عسل در کنار غذای غیر گیاهی ( گوشت ، مرغ ، ماهی )
  • ریختن عسل در آب گرم

عسل و روغن حیوانی

به گفته آیورودا ( یک علم باستانی و کهن در هند است که از طب گیاهی ، ماساژ و یوگا برای درمان مریضان استفاده میکنند )، اعتقاد بر این است که فرد میتواند کره را با عسل مصرف کند. اما ترکیب عسل با روغن حیوانی یکی از بدترین ترکیبات غذایی است که برای سلامتی بسیار مضر میباشد.

ناسازگار با عسل

عسل و تربچه

این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که نباید هیچگاه عسل و تربچه را با هم مصرف کنید زیرا منجر به ترشح سموم در بدن شما می شود. به خصوص اگر زمانی خواستید سالادی را به همراه عسل میل کنید ، مطمئن شوید که تربچه ای در آن وجود نداشته باشد.

ناسازگار با عسل

عسل به همراه غذاهای گوشتی و غیر گیاهی

به گفته آیورودا ، مخلوط کردن عسل و غذای غیر گیاهی برای بدن مضر است. نباید آنها را با هم مخلوط کرد ، زیرا منجر به بسیاری از مشکلات چسمی میشود.

ناسازگار با عسل

رژیم غذایی چاق کننده ؛ بهترین میان وعده ها برای چاقی و افزایش وزن در یک هفته

عسل و آب خیلی گرم

عسل را نباید در آب گرم جوشاند زیرا برای سلامتی مضر است. به طور مثال : به منظور کاهش وزن با عسل ، مردم اغلب عسل را با آب گرم مخلوط میکنند و می نوشند که اینکار اشتباه است. زیرا سطح هیدروکسی‌متیل‌فورفورال را در بدن افزایش که منجر به افزایش سطح سموم در بدن می شود. بنابراین ، هرگز عسل را با آب گرم یا جوش مخلوط نکنید.

همچنین بهتر است برای درمان سرماخوردگی با عسل و آب لیمو ، از آب ولرم برای حل کردن عسل استفاده کنید. ( ترجیحا آب سرد )

ناسازگار با عسل

نظرات و پیشنهادات شما؟

اینها مواد غذایی از مواردی هستند که هرگز نباید همراه با عسل بخورید. زیرا بدترین ترکیب را تشکیل می دهند. اگر در زمینه غذاهای ناسازگار با عسل نظر یا پیشنهادی دارید آنرا با ما در بخش نظرات و پیشنهادات درمیان بگذارید.