به گزارش روز جمعه ایرنا، «شهاب‌الدین عزیزی خادم» در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: شرایط فدراسیون مشخص است و در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارد که البته ما نیز به صورت آگاهانه مسوولیت فدراس...

به گزارش روز جمعه ایرنا، «شهاب‌الدین عزیزی خادم» در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: شرایط فدراسیون مشخص است و در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارد که البته ما نیز به صورت آگاهانه مسوولیت فدراسیون را پذیرفتیم و جای گلایه‌ای نیست. درست کردن مسائل مختلف در فدراسیون زمان می‌خواهد. ما تلاش خود را به کار می‌گیریم تا همه مسائل با برنامه ریزی‌ها درست شود.

وی ادامه داد: بی برنامگی و بدهی‌های مختلفی از قبل وجود داشته و ما قصد داریم با برنامه ریزی و در زمان کافی کارها را جلو ببریم. در همین راستا یک حسابرسی انجام می‌شود.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص موضوع میزبانی هایی که از ایران گرفته شد، گفت: این موضوع نکته مهمی است و باید مردم در جریان این موضوع قرار بگیرند. ما بعد از اعتماد مجمع دیدیم که نامه ای زده شده بود برای میزبانی‌ها و این شوکی به فوتبال ایران بود. میزبانی که حق واقعی ما بود را به ناحق جابجا کردند. 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع قبول کردن بحث‌های میزبانی توسط خودمان بوده یا خیر، اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد. مهدی خراطی رییس دپارتمان تیم های ملی و دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در جلسه‌ای که برگزار شده بود، زیر بار این بحث نرفتند و بعد از آن من با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جلسات متعددی داشتیم و غیر از آن در بحث حقوقی از همه ظرفیت ها استفاده کردیم.

عزیزی خادم ادامه داد: ما این روند را با غلامرضا رفیعی وکیل بین‌المللی فوتبال شروع کردیم و شکایت خود را به دادگاه کاس بردیم. ما سه بازی میزبان بودیم و حالا احساس کردیم که به فوتبال ملی ما ظلم شده است. به هر صورت نا امید نیستم. البته این موضوع ربطی به فدراسیون ما نداشته و قبلی‌ها باید حداقل به ما این موضوع را اطلاع می‌دادند. 

وی افزود: من دانش آموخته امور بین الملل هستم و اعتقاد دارم در هزاره سوم باید تنش زدایی کنم. می‌دانم که ای اف سی نهاد بالا دستی ماست اما چیزی که مهم بوده، ظلمی است که به ما و به فوتبال ما شده است. 

رییس فدراسیون فوتبال در مورد کرسی‌های ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا و تاثیر آن، گفت: ظرفیت‌های ما نشان داده‌اند که بی مصرف و خنثی هستند. ما در همین یک ماه به اندازه یکسال مکاتبه بین‌المللی داشتیم که شب و روز کار و برنامه ریزی در راستای احقاق حقوق فوتبال انجام شده است. ما امید داریم و تلاش می‌کنیم.

وی تصریح کرد: پرداخت پول مارک ویلموتس در اوایل تیر ماه انجام می‌شود که حدود ۶ و نیم میلیون یورو است. دادگاه خواستار یک جلسه غیر حضوری بود اما ما نپذیرفتیم و خواستیم که حضوری صحبت کنیم. پرونده ویلموتس ضربات بزرگی به فوتبال ملی زده است. فوتبال هیچ درآمد زایی نداشته اما حالا ما در حال برنامه‌ریزی‌های جدید هستیم. فدراسیون متصدی فوتبال ملی است. در بحث لیگ کار گروه گذاشتیم که مشارکت باشگاه‌ها بیشتر شود. 

عزیزی‌خادم گفت: تیم ملی اولویت ماست. کارها باید دسته بندی شود. مطمئنم فدراسیون در همان مسیری که قول دادیم حرکت می‌کند.

ادامه دارد...