سرهنگ غلامحسین محمدی اصل روز پنجشنبه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به همراه جمعی از مسوولان در دیدار با تعدادی از آزادگان این شهرستان اظهار داشت: آزادگان عزیز در دورا...

سرهنگ غلامحسین محمدی اصل روز پنجشنبه به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به همراه جمعی از مسوولان در دیدار با تعدادی از آزادگان این شهرستان اظهار داشت: آزادگان عزیز در دوران اسارت خود جانانه در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کرده و از آرمان‌های نظام و انقلاب دست برنداشتند.

وی دوران دفاع مقدس را سراسر ایثار و حماسه دانست و گفت: آزادگان سرافراز در عرصه حماسه‌ دفاع مقدس برای تحقق اهداف بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده و برگ زرینی از غیرت و شجاعت را در تاریخ ایران اسلامی به یادگار گذاشتند.

فرمانده سپاه سردشت وجود آزادگان، را برای جامعه و ارکان نظام ارزشمند عنوان کرد و افزود: همه مسوولان باید تلاش کنند در راستای ارج نهادن به جان‌فشانی آزادگان سرافراز که برای دفاع از وطن از جان خود گذشتند به مشکلات آنها رسیدگی کنند.
 
سرهنگ محمدی اصل اضافه کرد: آزادگان به گردن نظام و کشور حق بزرگی دارند و نباید به مشکلات آنها بی‌توجه بود.
 
وی افزود: آزادگان نماد استقامت و مقاومت در سختی هستند و حضور آنها امروز در مقابل فشارهای دشمنان، حلال بسیاری از مشکل‌هاست.

فرمانده سپاه سردشت و مسوولان در این دیدارها از آزاده‌های سرافراز "قاسم حسن نژاد"، "محمد رسولی" و "امیر قادریان" دلجویی و ضمن تجلیل از آنها از نزدیک با مشکلاتشان آشنا شدند.

شهرستان ۱۱۰ هزارنفری مرزی سردشت دارای ۱۶۶ آزاده است که از این تعداد ۱۲۲ نفر در قید حیات و ۳۹ نفر فوت کرده‌اند.