در مراسم بهره برداری از این طرح دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، امام جمعه ، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد حضور داشتند. در آیین بهره برداری از طرح ارتقای بیمارستان ابرکوه وزیر بهداشت با قدردانی از خیران حوزه سلامت...

در مراسم بهره برداری از این طرح دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، امام جمعه ، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد حضور داشتند.

در آیین بهره برداری از طرح ارتقای بیمارستان ابرکوه وزیر بهداشت با قدردانی از خیران حوزه سلامت گفت: تا ۲ هفته آینده با اتمام زیرساخت ها ، دستگاه سی.تی. اسکن بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ابرکوه دایر می‌شود.

همچنین وی با اشاره به نیازهای بهداشتی و درمانی این شهرستان برای تسریع در ساخت فازهای بعدی بیمارستان قول مساعد داد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: طرح توسعه بیمارستان ابرکوه با ۲ هزار و۳۰۰ مترمربع دارای بخش های متخلف است .

 نمکی با اشاره به بعد مسافت ابرکوه تا یزد مرکز استان اظهار امیدواری کرد تا اواخر امسال تمام نیازهای درمانی ، تشخیصی و نیروهای متخصص این بیمارستان تامین شود، تا دیگر نیار نباشد بیمار از این شهرستان به مرکز استان اعزام شود.

همچنین امام جمعه و فرماندار ابرکوه با قدردانی از تلاش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در رفع مسایل و مشکلات بیمارستان این شهرستان خاطرنشان کردند ، این شهرستان به خاطر بعد مسافت و همچنین کمتر توسعه یافتگی منطقه نیازمند عنایت ویژه وزارت بهداشت است.

همچنین رئیس بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) ابرکوه در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای تکمیل فاز نهایی بیمارستان ۱۰۰ میلیارد ریال نیاز است.

دکتر محمدعلی شیخی ادامه داد: فاز نخست بیمارستان دارای بخش های بستری داخلی و جراحی است که به مجموع تخت های فعلی بیمارستان، موتورخانه و تاسیسات جدید نیز اضافه شد.

وی گفت: زیربنای بیمارستان ابرکوه در اجرای طرح توسعه از هزار مترمربع به ۲ هزار و۳۰۰ مترمربع رسید و  هم اکنون دارای ۱۵پزشک متخصص و عمومی شامل جراحی عمومی، داخلی، بیهوشی ، قلب‌ و عروق ، زنان و زایمان ، اطفال و رادیولوژی ، روانپزشک ، عفونی و پاتولوژی است .

شیخی خاطرنشان کرد: به همت وزارت بهداشت و در دولت آقای روحانی پنجم آبان سال ۱۳۹۵ مجوز ارتقاء بیمارستان ۳۲ تختخوابی به ۹۶ تخت در کنار دیگر خدمات زیرساختی درمانی و بهداشتی صادر شد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همزمان با سفر یک روزه رئیس جمهوری به یزد ۵۰۰ پروژه و طرح در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بهره برداری شد و برای اجرای این پروژه‌ها ، ۲۵ هزار میلیارد ریال هزینه شد که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی است.
بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، ۹۰ کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و ۲۵ کیلومتر از باند دوم جاده یزد - طبس  از مهمترین طرح‌های بهره برداری شده است و این پروژه‌های به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد.
در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد ۱۴ معاون و وزیر رئیس جمهوری را همراهی می کنند.