استاندار هرمزگان روز شنبه درمراسم بهره‌برداری از سد سرنی میناب درشرق استان اظهار داشت: آبرسانی به بشاگرد بزرگترین طرح کشور محسوب می‌شود. فریدون همتی با بیان اینکه کارهای بزرگی در هرمزگان در بخش آب انجام شده، ادامه داد: احداث بندها و سدهای بزرگ و کوچک به مهار روان آب‌ها و جلوگیری از سیلاب‌...

استاندار هرمزگان روز شنبه درمراسم بهره‌برداری از سد سرنی میناب درشرق استان اظهار داشت: آبرسانی به بشاگرد بزرگترین طرح کشور محسوب می‌شود.

فریدون همتی با بیان اینکه کارهای بزرگی در هرمزگان در بخش آب انجام شده، ادامه داد: احداث بندها و سدهای بزرگ و کوچک به مهار روان آب‌ها و جلوگیری از سیلاب‌ها کمک می‌کند.

وی به سدسرنی اشاره کرد و گفت: سدسرنی که در مدت چهار سال احداث شده از سیلابی که می‌توانست روستاهای پایین دست را با چالش روبه‌رو کند،جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اقدام‌های دولت برای تامین آب پایدار در استان هرمزگان افزود: احداث دو آب شیرین کن بزرگ ۱۰۰ هزار متر مکعبی و یک میلیون متر مکعبی در بندرعباس از اقدام های شاخص دولت در این استان محسوب می‌شود.

رییس شورای اداری هرمزگان بیان داشت: آب شرب پایدار شهرستان‌های بندرعباس و بندرخمیر از این طریق انجام می‌شود.

همتی یاد آورشد: بدین ترتیب می‌توان آب دو سد استقلال و سرنی در میناب را برای مصرف شرب و کشاورزی در این شهرستان استفاده کرد که این یکی از خواسته‌های مهم مردم میناب است.