مهدی میقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از استانداری گلستان خواست با تهیه بانک اطلاعات برای ماشین آلات موجود در دستگاه های اجرایی استان، مشکلات این اداره کل را حل...

مهدی میقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی از استانداری گلستان خواست با تهیه بانک اطلاعات برای ماشین آلات موجود در دستگاه های اجرایی استان، مشکلات این اداره کل را حل کرده تا از همه ظرفیت‌های استان در هنگام بروز حوادث قهری استفاده شود.

وی بیان کرد: این اداره کل با بهره‌گیری از ۴۰۰ نیروی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و ۱۶۰ دستگاه ماشین آلات در زمان عادی علاوه بر نگهداری افزون بر پنج هزار کیلومتر راه ارتباطی در مناطق کوهستانی، جنگلی و دشت، هنگام بروز حوادث قهری نیز پای کار آمده و به شهروندان خدمات ارایه می دهد.

وی گفت: ماشین آلات این اداره کل اغلب مستهلک بوده و برای جذب اعتبار نوسازی یا بازسازی آن با مشکل مواجه هستیم.

گلستان واقع در شمال کشور جزو ۱۰ استان نخست حادثه خیز کشور به شمار می رود که نمونه بارز آن وقوع سیلاب، آبگرفتگی و رانش زمین سال ۹۸ و برجای گذاشتن خسارت  ۴۸ هزار میلیارد ریالی به بخش های مختلف استان از جمله خسارت ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی به ۹۵۰ کیلومتر از راه‌های ارتباطی با برآورد اولیه ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است.