سیدجلال سیدمحمدی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت بارش برف یک متری را در حوزه برق رسانی داشته ایم اظهار داشت:با توجه به وسعت شهرستان و بارش برف ، کمبود نیروی انسانی و ماشین آلات موجب برهم زدن...

سیدجلال سیدمحمدی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت بارش برف یک متری را در حوزه برق رسانی داشته ایم اظهار داشت:با توجه به وسعت شهرستان و بارش برف ، کمبود نیروی انسانی و ماشین آلات موجب برهم زدن شرایط عادی زندگی شهروندان گردید .

وی با اشاره به اینکه محور های اصلی جاده ای را باز نگه داشتیم افزود: شکستگی تیر برق در روستاهایی مثل پشتیر گوراب زرمیخ و سیاه درویشان و برخی دیگر از روستاها عامل اصلی قطع برق بود که باتوجه به شرایط ،نصب تیربرق زمان بر بوده است .
وی در ادامه به مشارکت مردم و حضور بیش از ۱۷۰ تراکتور اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مشارکت و حضور تمامی مردم و شوراها و دهیاران و سایر عوامل ستادی نبود مشکلات چندین برابر می شد .
وی با اشاره به اعزام تیم های امدادی تهران ،اردبیل و همدان به این شهرستان افزود: با برقراری برق ،مشکل آب ۱۱۰۰ مشترک در ۶ روستا برطرف می شود .
وی از تدابیر پیشگیرانه جهاد کشاورزی صومعه سرا قبل از برف تقدیر و تشکر و اظهار کرد : جهاد کشاورزی با توزیع بیش از ۱هزار تن دان و تامین سوخت مرغداری ها میزان تلفات را به تقریبا صفر  رساند .
وی با اشاره به اینکه از  ۵ میلیون قطعه مرغ فقط ۳هزار تلف شده است اظهار داشت: میزان تلفات بالا می توانست خسارت زیاد وجبران ناپذیری را برای صنعت تولید مرغ به همراه داشته باشد .
فرماندار صومعه سرا در ادامه افزود: با تمام اطلاع رسانی های انجام شده بیش ۱۳۷مورد کنتور آب شهری براثر سرما دچار ترکیدگی شده است .
فرماندار صومعه سرا از پلمپ یک نانوایی به علت گرانفروشی خبر دادو افزود: باتلاش بازرسان اتاق اصناف بیش از ۲۵۶بازرسی انجام شده است که برای ۱۹مورد پرونده تخلف گرانفروشی  تشکیل شده است .
سید محمدی با اشاره به  توزیع ۱۲۰۰ کیسه آرد بصورت فوق العاده گفت:  ۲۰ واحد نانوایی چند منظوره درسطح شهرستان مشغول پخت بودند همچنین با مشارکت اداره صمت شهرستان صومعه سرا بیش از ۲هزار قرص نان در دو بخش تولمات و مرکزی توزیع شده است .
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰هزارنفر جمعیت با وسعتی حدود ۵۶۴کیلومتر مربع با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.