«علیرضا قبادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد صدور شناسنامه مکانیزه نیز  از ۷۲ هزار و ۴۳۱ فقره در سال ۹۲ به ۴۴۵ هزار و ۲۱۷ مورد در پایان سال ۹۸ رسیده که بیش از ۶ برابر افزایش یا...

«علیرضا قبادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعداد صدور شناسنامه مکانیزه نیز  از ۷۲ هزار و ۴۳۱ فقره در سال ۹۲ به ۴۴۵ هزار و ۲۱۷ مورد در پایان سال ۹۸ رسیده که بیش از ۶ برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: آرشیو الکترونیکی سه و نیم میلیون سند از اسناد سجلی در ادارات تابعه استان، صدور شناسنامه مکانیزه به صورت روزانه، استقرار مامور ثبت در بیمارستان و آرامستان اراک، برون سپاری ۱۲ نوع خدمت به دفاتر پیشخوان و ادارات پست استان و راه‌اندازی چهار ایستگاه سیار کارت هوشمند ملی از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته این اداره در دولت تدبیر و امید است.

قبادی اظهار داشت: تغییر نام ۶ هزار و ۵۰۶ نفر، تغییر نام خانوادگی ۱۲ هزار و ۷۵۶ نفر، آرای صادر شده هیات برای ۲۱ هزار و ۸۵۲ پرونده، بازسازی و بهسازی ادارات شهرستان‌های اراک، شازند، خنداب، ساوه و تفرش به صورت پیشخوان و پیگیری و تکمیل ساختمان اداره کل، ایجاد و راه‌اندازی اتوماسیون اداری، اجرای فیبرنوری و تجهیز ادارات و دفاتر پیشخوان به دستگاه‌های کارتخوان و ایجاد و افتتاح گنجینه اسناد هویتی مفاخر شهرستان‌های آشتیان و تفرش و رونمایی از ۱۱ سند هویتی مفاخر استان مرکزی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این مدت است.

وی اظهار داشت: تعداد ولادت ثبت شده سال ۹۲ استان مرکزی ۲۲ هزار و ۴۱ مورد بوده که این رقم در سال ۹۳ به ۲۲ هزار و ۷۰۵، در سال ۹۴ به ۳۳ هزار و ۱۳۶، در سال ۹۵ به ۲۱ هزار و ۹۴۶ مورد، در سال ۹۶ به ۲۰ هزار و ۷۹۴، در سال ۹۷ به ۱۸ هزار و ۴۴۲ مورد و در سال ۹۸ به ۱۵ هزار و ۳۴۱ مورد رسیده است.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.