معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری روز شنبه در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت: این اقدام برای نخستین بار در کشور اجرا شده است و می‌تواند الگو خوبی برای همکاری و ت...

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری روز شنبه در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت: این اقدام برای نخستین بار در کشور اجرا شده است و می‌تواند الگو خوبی برای همکاری و تعامل بخش دولتی و خصوصی و برون‌سپاری اختیارات باشد.

محمدکاظم منزوی ادامه داد: این اقدام نشانگر آن است که اعتماد لازم به بخش خصوصی در استان وجود دارد و می‌تواند منشا اقدامات سازنده در راستای توسعه صنعتی استان باشد.

وی در ادامه از هدفگذاری این سازمان برای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید خبر داد و گفت: در همین راستا صدور ۱۲۰پروانه بهره‌برداری هدفگذاری شده که از ابتدای امسال تاکنون بخش زیادی از آن محقق شده است.

رییس خانه صنعت و معدن چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین اظهار داشت: این خانه متشکل از هفت انجمن خصوصی شامل انجمن‌های فلزی، سلولزی، نساجی، غذایی، برق، کانی‌های فلزی و غیرفلزی است.

شهرام زارع افزود: تلاش ما بر این است تا با مشاوره با افراد باسابقه و پیشکسوت حوزه صنعت و معدن استان در راستای جذب سرمایه‌گذاری و پیشبرد بهتر اهداف تدوین شده در راستای توسعه صنعتی و معدنی استان گام‌های بلندی برداشته شود.

تعدادی محصولات این استان مانند چادر مشکی، آجرنسوز، مالت، موکت، خوراک آبزیان، محصولات خانگی و برخی محصولات دیگر، در کشور از جایگاه و اهمیت مهمی برخوردار است.