امیر بهزاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۱۰ نمونه اخیر ارسالی به مرکز استان، جواب هفت نفر آنان مثبت و مابقی منفی بوده که نشان می‌دهد همچنان خطر شیوع این بیماری در صورت رعای...

امیر بهزاد روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از ۱۰ نمونه اخیر ارسالی به مرکز استان، جواب هفت نفر آنان مثبت و مابقی منفی بوده که نشان می‌دهد همچنان خطر شیوع این بیماری در صورت رعایت نکردن دستورالعمل های پزشکان، با جدید وجود دارد.

وی با اشاره به روند رو به رشد بهبود یافتگان مهاباد نیز بیان کرد: از مجموع ۲۴ مورد مبتلای به بیماری کرونا در این شهرستان ۱۳ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان امام خمینی (ره) ترخیص شده‌iند.

وی  اضافه کرد: هم‌اکنون ۱۱ نفر در بیمارستان مهاباد در رابطه با بیماری کرونا بستری هستند که از این تعداد ۲ نفر آنان در بخش آی سی یو و ۹ نفر بعدی هم در بخش عادی ایزوله تحت مراقبت کادر درمانی قرار دارند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهاباد با بیان اینکه نمونه‌های افراد مشکوک به این بیماری برای آزمایش به ارومیه ارسال می‌شود، گفت: نتایج نمونه‌های ارسالی در مدت ۴۸ ساعت مشخص خواهد شد و براین اساس احتمال اینکه نمونه مثبت بیشتری گزارش شود، بیشتر است.

وی گفت: استراحت، مصرف مایعات، قرنطینه خانگی و رعایت بهداشت فردی مهمترین نکات درمان و پیشگیری از انتقال بیماری برای افراد مبتلا و یا مشکوک به کرونا است.

بهزاد عنوان کرد: افراد عادی که مشکلات زمینه ای ندارند و دچار علائم سرماخوردگی از قبیل تب، سرفه و آبریزش بینی شده‌اند، فقط در منزل بمانند و با رعایت نکات بهداشتی مراقب باشند ترشحات بینی و دهانشان با سایر افراد منزل تماس نداشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: عطسه و آبریزش بینی علامت کرونا نیست و بیماران نباید تنها با دیدن علایمی مانند آبریزش بینی و عطسه به مراکز درمانی مراجعه کنند زیرا نه تنها خود را در معرض خطر و بیماری قرار می‌دهند، بلکه با ایجاد شلوغی در مراکز درمانی، کادر درمان را نیز با مشکل روبرو می‌کنند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

تاکنون ۳۹۵ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۲۷ نفر فوت کرده‌اند.