سردار پاسدار «محمدحسین آل اسحاق» روز چهارشنبه در آیین یادواره شهدای دانشجو شهرستان ساوه که در دانشگاه آزاد برگزار شد، اف...

سردار پاسدار «محمدحسین آل اسحاق» روز چهارشنبه در آیین یادواره شهدای دانشجو شهرستان ساوه که در دانشگاه آزاد برگزار شد، افزود: خون شهیدان عرصه علم و دانش، سندارزشی برای اثبات استقامت نظام اسلامی در برابر دشمنان است.

وی اظهار داشت: دانشجویان شهید با بینش والای خود نسبت به حفظ اسلام و کیان میهن بی‌تفاوت نماندند و زندگی خود را وقف آزادگی ملت کردند.
معاون هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: باور قلبی شهدای والامقام این بود که آرامش نه در ماندن بلکه در حضور موثر برای دفاع از ارزش‌ها و نظام اسلامی است و به‌همین خاطر جان خود را در راه خدا فدا کردند.

سردار آل اسحاق با بیان اینکه شهدا مایه اقتدار و بقای نظام اسلامی هستند، افزود: آنان با خدای خود معامله ای ارزشمند کردند و بالاترین مدال را از خالف هستی دریافت کردند.
وی افزود:در اوایل انقلاب دشمنان قصد نابودی نظام اسلامی و بازگشت به این سرزمین را داشتند اما به برکت جانفشانی رزمندگان توطئه‌های آنان نقش برآب شد.

معاون هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: عزتمندی از هدایای الهی است و شهیدان چون در عرصه نبرد علیه باطل خون خود را در راه دین نثار کردند از عزیزترین و با عزتمندترین مخلوقات نزد پروردگار یکتا محسوب می‌شوند.

سردار آل اسحاق افزود: ایران اسلامی به برکت خون پاک شهدا در عرصه های مختلف دفاعی و فناوری به دستاوردهای عظیمی رسیده که مایه افتخار است.

وی همچنین وصیت نامه شهدا و تاکید آنان را بر اموری چون ادا کردن فریضه نماز را الگویی برای جوانان کنونی دانست که راه نجات و به کمال رسیدن انسان است.

معاون هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: برقراری انس و الفت با قرآن کریم نیز در وصیت‌نامه شهیدان به دفعات سفارش شده است.

در این آیین معنوی علاوه بر تشییع نمادین پیکر یک شهید گمنام، از خانواده ۲ شهید به نام‌های «مهدی ناصری» و «هادی ناصری» تجلیل شد.

شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس ۵۸۰ شهید تقدیم نظام و کیان میهن کرد.