...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «عبدالرسول همتی»، امروز (چهارشنبه 26 شهریور) با اشاره به آمار کرونا در استان فارس به خبرنگاران گفت: با افزایش آمار مبتلا شدگان به ویروس کرونا در حال حاضر 48 هزار و 378 نفر به این ویروس مبتلا شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: تلاش کادر درمان در استان فارس، سهم بسزایی در کاهش مرگ و میر مبتلایان داشته است.

وی اضافه کرد: متاسفانه در 24 ساعت گذشته، هفت نفر در فارس به علت ابتلا به کرونا جان باخته اند که آمار فوتی های کرونا در استان را به 912 نفر رسانده است که 423 مورد آنها مربوط به شیراز است.

همتی با اعلام شمار بهبودیافتگان کرونا در فارس بیان کرد: تا کنون 44 هزار و 917 نفر از مراکز درمانی استان ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 636 بیمار مشکوک و علامت دار کرونا در بخش های عمومی بیمارستان های فارس بستری شده اند که 68 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و افزایش احتمال ابتلا به آنفلوآنزا باید احتیاط بیشتری برای مراقبت های فردی در خانواده ها مورد توجه قرار بگیرد و حتی المقدور از ترددهای غیر ضروری خودداری شود.

همتی با اشاره به سن مبتلایان به کرونا در فارس گفت: افرادی که با مراجعه به پزشک خانواده و یا مراکز ۱۶ ساعته سرپایی استان، برگ ارجاع برای بستری در مراکز درمانی، دریافت کرده اند نباید مراجعه به بیمارستان برای بستری را به تاخیر بیندازند.

پایان پیام/664

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|