به گزارش ایرنا ؛پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: هم اینک ۴۲۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استا...

به گزارش ایرنا ؛پرویز یزدان پناه روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: هم اینک ۴۲۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۹۷ نفر مبتلای قطعی و ۲۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: ظرف سه هفته گذشته تعداد موارد بستری در استان افزایش قابل توجهی یافته که این روند نگران کننده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی استان تاکنون۲۸ هزار و ۹۳۸ نفر بوده است.

یزدان پناه عنوان کرد: امروز از یک هزار ۳۷ نمونه پی سی آر دریافت شده حدود ۵۷ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مربوط به بویراحمد، کهگیلویه، گچساران، دنا و چرام هستند.

وی ادامه داد: همچنین از ۹۳۸ نمونه رپید تست حدود ۲۲ درصد موارد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های چرام ،کهگیلویه، بویراحمد و لنده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تجمعات و دورهمی ها از مهمترین دلایل قوت گرفتن کرونا در استان است.

یزدان پناه تصریح کرد: این روزها شاهد افزایش نگران کننده بیماران بستری هستیم و تا زمانی که مشارکت مردم در رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و حذف تجمعات وحود نداشته باشد روند صعودی  بیماری ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: چنانچه از همین امروز محدودیت ها کامل اجرا شود و همه مردم نیز همکاری کنند حداقل تا دو هفته بعد روند افزایشی موارد بستری در استان وجود خواهد داشت و در پی آن تا چند هفته بعد روند صعودی موارد مرگ و میر در استان ادامه پیدا خواهد کرد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: بنابراین تا دیر نشده است باید محدودیت ها شروع شود و دستورالعمل های بهداشتی نیز بطور کامل توسط مردم رعایت شود. 

یزدان پناه عنوان کرد: در این شرایط خطرناک توصیه ما استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در مراکز شلوغ و پرخطر مانند بازار و بیمارستانها و موسسات پزشکی، عدم حضور در هر نوع تجمعی، پرهیز از مصرف غذا در رستورانها، عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری و .. . است.