سعیدرضا عاملی در این پیام افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی با نام‌گذاری روز ۱۲ تیر ماه که در این روز ناو جنگی آمریکای جنایت‌کار، هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کرد، به‌عنوان «روز افشای حقوق ب...

سعیدرضا عاملی در این پیام افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی با نام‌گذاری روز ۱۲ تیر ماه که در این روز ناو جنگی آمریکای جنایت‌کار، هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کرد، به‌عنوان «روز افشای حقوق بشر آمریکایی» در تقویم رسمی کشور، روزی نمادین را برای برداشتن نقاب از چهره ظالمان نظام حکمرانی آمریکا را رقم زد.

وی ادامه داد: حقوق‌دان های اندیشمند و آزاده جهان با تشکیل کمیته قضایی به بررسی جنایات جنگی و ظلم آمریکا به ملت های جهان پرداخته و تا دیر نشده به سلطه ظالمانه آمریکا بر ملت های مظلوم جهان پایان دهند.

به گزارش شورای عالی انقلاب فرهنگی، عاملی در این پیام با اشاره به فرازی از بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند «پرچم حقوق بشر را کسانی به دست گرفته‌اند که خودشان بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشرند!»، گفت: در مقطع مهم و تعیین بخش تاریخ ایران و جهان زندگی می کنیم و نیازمندیم که از همیشه تاریخ هوشیارتر و حساس تر به سرنوشت خود و ملت های مظلوم جهان فکر کنیم.

وی اظهار داشت: امروز جهان استعمار و استثمار، با روش های نظام مند و پیچیده دست به تخریب و تحقیر ملت های جهان می زند. یکی از زرورق های نفاق جهانی به رهبری آمریکا و نظام صهیونیزم جهانی، حقوق بشر با استانداردهای متضاد است که در درون خود ضایع کردن حقوق اکثریت به نفع اقلیت کوچک نظام سلطه را تامین می کند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: دولت آمریکا با زورگویی، فشار و اعمال نفوذ در سازمان‌های بین‌المللی و نهادسازی های سیستمی همواره ساختارهای ضد بشری را نهادینه کرده و در عین حال انگشت اتهام را از سمت خود به سوی دیگران نشانه گرفته است و به جای پاسخ‌گویی به افکار مردم دنیا گستاخانه اقدامات نقض‌کننده حقوق بشری خود را توجیه می‌کند.
وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران که پاسخی مردمی به اقدامات ضدبشری آمریکا مانند کودتای ۲۸ مرداد و کاپیتولاسیون بود، افزود: پیروزی انقلاب، موجب تشدید اقدامات ضدبشری دولت آمریکا علیه مردم ایران شد. شهادت ۱۷ هزار انسان بی‌گناه در اقدامات تروریستی توسط گروهک منافقین تحت حمایت آمریکا، شهادت بیش از ۲۰۰ هزار نفر و مجروحیت بیش از ۷۰۰ هزار نفر در جنگ تحمیلی، شهادت بیش از ۱۳هزار  نفر و مجروحیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر در اثر سلاح‌های شیمیایی، شهادت بیش از ۴ هزار نفر از ماموران نیروی انتظامی و مرزی در راه مبارزه با مواد مخدر، تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی تنها بخشی از این اقدامات ضدبشری آمریکا در مقابله با مردم ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
دبیر شورای عالی انقلاب  فرهنگی خاطرنشان کرد: حمایت از گروهک تروریستی نفاق که در دشمنی با مردم و انقلاب ایران از هیچ جنایتی فروگذار نکرده‌اند، پرده کوچک دیگری از دشمنی آمریکا با مردم ایران و حمایت از نقض‌کنندگان حقوق اولیه و قاتلان فرزندان این سرزمین است.
عاملی در ادامه یادآور شد: دولت آمریکا حقوق دیگر کشورها را نیز همواره نقض کرده است، هم‌چون بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، جنایت‌های این کشور در جنگ ویتنام، حمایت گسترده از رژیم کودک‌کش صهیونیست در جنگ غزه و راه‌اندازی جنگ در عراق و افغانستان و حمایت گروهک‌های تروریستی ازجمله داعش.

آمریکا حتی حقوق مردم خود را به رسمیت نمی‌شناسد

وی تاکید کرد: آمریکا نه‌تنها حقوق بشر را در دیگر کشورها نقض می‌کند، بلکه در داخل ایالات متحده نیز حقوق اساسی مردم خود را به رسمیت نمی‌شناسد. نقض گسترده حقوق سیاه‌پوستان توسط پلیس و نظام قضایی آمریکا، نقض حقوق زندانیان (به‌ویژه زندانیان زن و نوجوان) و شکنجه آن‌ها، نقض حقوق بومیان، نقض حریم خصوصی افراد، وضعیت کودکان کار و مهاجر، خشونت خانوادگی علیه کودکان، خشونت و آزار جنسی علیه زنان، فشار بر فعالین مدنی و اجتماعی و نقض آزادی بیان و مطبوعات، تنها بخش کوچکی از مصادیق نقض حقوق بشر در جامعه آمریکا است که مستندات آن منتشر شده و اعتراضات گسترده اخیر نیز موید این وضعیت بد در این کشور است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: کارنامه سیاه آمریکا در موضوع حقوق بشر نشان داده است که ایالات متحده آمریکا نه‌ تنها صلاحیت اظهارنظر درخصوص حقوق بشر را ندارد، بلکه خود مهم‌ترین نقض‌کننده این حق انسانی در جهان بوده است و باید به افکار عمومی جهان در این زمینه پاسخ‌گو باشد.
عاملی در پایان تاکید کرد: کشوری که در مهم‌ترین کنوانسیون‌های حقوق بشری عضو نیست، با نسل‌کشی و کشتار مردم یک سرزمین تشکیل شده است و سوابق ننگین در کشتار انسان‌ها دارد، صلاحیت اظهارنظر در زمینه حقوق بشر را ندارد. به طور حتم جهان منهای مداخلات آمریکا، از آرامش، امینت و ثبات بیشتری برخوردار خواهد بود.