همان‌طور که مطلع هستید، هنوز از نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Bioshock رسما رونمایی نشده است ولی بر اساس گزارش‌هایی که از سوی جسیون شرایر (Jason Schreier)، تحلیلگر وب‌سایت Kotaku، در سال...

همان‌طور که مطلع هستید، هنوز از نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Bioshock رسما رونمایی نشده است ولی بر اساس گزارش‌هایی که از سوی جسیون شرایر (Jason Schreier)، تحلیلگر وب‌سایت Kotaku، در سال گذشته منتشر شد، این عنوان توسط استودیوی توکی نواتو (۲K Novato)، خالق بازی Mafia 3، در دست توسعه قرار دارد. اما اکنون گزارش جدیدی منتشر شده است که به متفاوت بودن آن نسب به تصورات طرفداران اشاره دارد.

به تازگی استودیوی توکی نواتو، آگهی شغلی جدیدی را به ثبت رسانده که نشان از سرویس‌محور بودن نسخه‌ی جدید Bioshock است. در واقع این آگهی حاوی اطلاعات بسیاری بوده و هدف از این نسخه را روایت پس از وقایع مجموعه، تکمیل ماموریت و ارتقاهای بازی و درگیر کردن بازی‌بازان برای مدت بیشتری اعلام کرده است. متن این آگهی بدین شرح است:

فرمول ما برای موفقیت، خلق دنیایی خارق‌العاده و داستانی باورنکردنی است. در عنوانی که ما خلق می‌کنیم، داستان به پایان خواهد رسید. دنیایی که ما خلق می‌کنیم، زنده بوده و شامل قصه‌هایی از نسخه‌های گذشته‌ی آن می‌شود. ما برای دست یافتن به این مهم، سیستم‌هایی را برای روایت پس از وقایع مجموعه، ماموریت‌ها و مکانیزم‌هایی را پیشرفت بازی‌بازان خلق خواهیم نمود که موجب ارائه‌ی محتوای بیشتری برای طرفداران، در قالب سرویس‌هایی می‌شود. ما احتیاج به یک طراح ارشد، با دارا بودن مهارت‌های ارتباطی و ایده‌های قوی داریم که بتواند مراحل پایانی توسعه را تکمیل کند. بازی‌بازان با پیشروی در بازی، مشغول انجام چه فعالیت‌هایی می‌شوند؟ هدف‌های کوتاه‌ مدت و بلند مدت بازی‌بازان چیست؟ چه مکانیزم‌های پیشرفت مهارت و جمع‌آوری منابع موجب می‌شود تا بازی‌بازان زمان بیشتری را در آن صرف کنند؟ ما به شخصی احتیاج داریم که بتواند به این سوالات پاسخ دهد.

همان‌طور که مطلع هستید، بخش چندنفره‌ی جداگانه‌ای نیز برای بازی Bioshock 2 منتشر شد که احتمال صحت داشتن این شایعه را افزایش می‌دهد. اما با توجه به این آگهی شغلی، نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی Bioshock متفاوت از آن خواهد بود و بهتر است برای روشن شدن این موضوع، تا انتشار اطلاعات رسمی توسط استودیوی توکی نواتو صبر کنیم.