جف گراب (Jeff Grub)، اینسایدر معروف و خبرنگار VentureBeat، اخیراً در طی برنامه‌ی Giant Bomb Show اعلام کرده که ساخت نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Metroid Prime Tri...

جف گراب (Jeff Grub)، اینسایدر معروف و خبرنگار VentureBeat، اخیراً در طی برنامه‌ی Giant Bomb Show اعلام کرده که ساخت نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Metroid Prime Trilogy به اتمام رسیده است. با این حال، ظاهراً نینتندو به دنبال یک فرصت مناسب برای انتشار بازی است و در حال حاضر، مشکلاتی وجود دارند که مانع عرضه‌ی این عنوان شده‌اند.

اگر به خاطر داشته باشید، در سال ۲۰۱۹ نیز امران خان (Imran Khan)، یک خبرنگار شناحته‌‌ شده‌ی دیگر، به این موضوع اشاره کرد و مدعی شد که Metroid Prime Trilogy آماده‌ی عرضه بر روی نینتندو سوییچ است. جالب است بدانید که وب‌سایت VGC نیز چنین چیزی را از سوی منابع خود شنیده است.

طبق صحبت‌های گراب، کمبود منابع برای کنترل کیفیت در شرایط فعلی همه‌گیری Covid-19 و برنامه‌ریزی برای انتشار بازی در نزدیکی بازه‌ عرضه‌ی Metroid Prime 4، از دلایل عدم در دسترس قرار گرفتن Metroid Prime Trilogy هستند.

ساخت بازی تمام شده و نینتندو جلوی انتشار آن را گرفته است. فکر می‌کنم توسعه‌ی Metroid Prime Trilogy به اتمام رسیده است؛ این که نینتندو بخواهد آن را حالا یا در آینده عرضه کند، به موارد دیگری بستگی دارد.

فکر می‌کنم که بازی در جیب نینتندو قرار دارد؛ تا وقتی که تصمیم بگیرند که چه زمانی مناسب عرضه‌ی بازی است. نینتندو اخیراً این کار را زیاد انجام داده است. پس این موضوعی غیر عادی نیست؛ این نشانه‌ی یک اتفاق بد نبوده و نشانه‌ی عدم باور به Metroid هم نیست… عقب انداختن انتشار بازی، مشکلی را برای نینتندو ایجاد نمی‌کند و این دقیقاً همان کاری است که آن‌ها دارند انجام می‌دهند.

گراب در ادامه توضیح داد یکی از بزرگ‌ترین دلایل تاخیر در عرضه‌ی Metroid Prime Trilogy، محدودیت‌های به وجود آمده در روند کنترل کیفیت به خاطر همه‌گیری Covid-19 است.

در طول دوران همه‌گیری ویروس، برای مدت زمان زیادی فکر می‌کنم کنترل کیفیت یک مشکل بزرگ برای نینتندو بود… در آن زمان، فکر می‌کنم نینتندو منابع کنترل کیفیت خود را بر روی یک یا پروژه‌ی بزرگ متمرکز کرده بود. تمرکز بر روی یک یا دو بازی مهم سبب شد تا برخی از بازی‌هایی که ساختشان تمام شده بود، زمان بیشتری منتظر عرضه بمانند.

ژاپن هنوز هم درگیر این مشکلات است. پس فکر نمی‌کنم که آن‌ فرایند‌ها به این زودی آزاد شوند.

این خبرنگار سپس به دلیل دوم برای عقب انداختن Metroid Prime Trilogy اشاره کرد.

فاکتور بعدی برای Metroid Prime Trilogy این است که نینتندو قطعاً از این بازی برای بازاریابی و تبلیغ Metroid Prime 4 استفاده خواهد کرد. پس در حال حاضر، ما بازی Metroid Dread را امسال دریافت خواهیم کرد و فکر می‌کنم که Metroid Prime Trilogy نیز چیزی است که نینتندو آن را نزدیک به عرضه‌ی Metroid Prime 4 منتشر خواهد کرد.

با توجه به این که Metroid Prime 4 دنباله‌ی سه‌ گانه‌ی قبلی محسوب می‌شود، انتشار Metroid Prime Trilogy برای آشنا کردن بازی‌بازان جدید با این مجموعه، کاملاً منطقی است. به همین خاطر، به نظر می‌رسد که عرضه‌ی Metroid Prime Trilogy به انتشار Metroid Prime 4 وابسته است.