سید محمد هاشمی فرد روز شنبه در گردهمایی جامعه مداحان  دیلم استان بوشهر افزود: ما مداحان هر وقت به بهانه‌ای  در محافل شادی اهل بیت (ع) روضه بخوانیم و از مردم اشک بگیریم،  نادرست  و یک تهدید اس...

سید محمد هاشمی فرد روز شنبه در گردهمایی جامعه مداحان  دیلم استان بوشهر افزود: ما مداحان هر وقت به بهانه‌ای  در محافل شادی اهل بیت (ع) روضه بخوانیم و از مردم اشک بگیریم،  نادرست  و یک تهدید است.

وی یادآورشد:تمام هستی و وجود ما از امام حسین (ع) است  و  مقاومت ملت نستوه ایران  در جنگ تحمیلی  مقابل دشمن بعثی  برگرفته از مکتب آن حضرت  بوده است.

این شاعر آئینی  با بیان اینکه ما مداحان باید در جبهه حق باشیم افزود: مبادا بخواهیم در جبهه دشمن باشیم و باید برداشت‌های خود را از مکتب عاشورا و حقایق انکار ناپذیر منطبق کنیم.

هاشمی فرد  ادامه داد: شعری که در آن معرفت نباشد ظلم است و شعر برای امام حسین (ع)  باید پیامد آن زنده کردن مکتب این امام همام باشد.

این شاعر آئینی گفت:  اشعار محرم باید با مضامین قوی ،حقایق و شئونات اهل بیت (ع) در کربلا سازگار داشته باشد.

 رئیس کانون مداحان دیلم  و عضو کانون مداحان استان بوشهر گفت: رفتار و سبک زندگی ما مداحان اهل بیت (ع) ، الگویی برای دیگر مردم جامعه است و باید مواظب باشیم.

عباس فرید افزود: منویات مقام معظم رهبری نقشه راه ما مداحان در کانون قرار دارد و تخطی از آن عواقبی در پی خواهد داشت.

وی یادآورشد: در انتخاب شعر نیازمند تاریخ شناسی هستیم که  کانون مداحان در قالب آموزش  قصد برنامه ریزی ویژه در این زمینه دارد.

شهرستان دیلم در شمالی ترین نقطه استان بوشهر واقع است.