به گزارش خبرگزاری تسنیم از  نطنز ، همزمان با آغاز هفته بسیج و با حضور رمضانعلی فردوسی، فرماندار شهرستان نطنز، سرهنگ علیرضا شبانی، فرمانده سپاه این شهرستان و دیگرمسئولان شهرستان نطنز و جمعی از اهالی روستای فریزهند ، طرح آبرسانی، مرمت و بازسازی قنات روستای ف...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  نطنز ، همزمان با آغاز هفته بسیج و با حضور رمضانعلی فردوسی، فرماندار شهرستان نطنز، سرهنگ علیرضا شبانی، فرمانده سپاه این شهرستان و دیگرمسئولان شهرستان نطنز و جمعی از اهالی روستای فریزهند ، طرح آبرسانی، مرمت و بازسازی قنات روستای فریزهند نطنز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

سرهنگ پاسدار علیرضا شبانی‌زاده در حاشیه این مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نطنز اظهار داشت: برای اجرای پروژه آبرسانی و مرمت و بازسازی قنات روستای فریزهند به طول یک هزار و 200 متر شامل کول‌گذاری و لوله‌گذاری چهار میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده است.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج نطنز گفت: آبرسانی روستای فریزهند به صورت خودیاری است و عملیات مرمت و بازسازی قنات روستای فریرهند به صورت مشارکتی و به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه نطنز و با مشارکت اهالی روستا  انجام شده است و با اجرای این طرح مشکل کمبود آب شرب و کشاورزی روستا برطرف شده است.

وی ضمن اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در هفته بسیج ابراز داشت: همچنین در هفته بسیج مرحله دوم پروژه مرمت و لایروبی قنات کشاورزی روستای نسران با مشارکت خیران، بسیج سازندگی سپاه ناحیه نطنز، سایت هسته‌ای نطنز، گروه جهادی پایگاه بسیج جوادالائمه (ع)، دهیاری و شورای روستا آغاز شد.

 فرمانده سپاه ناحیه نطنز با بیان اینکه اقدامات لازم در خصوص لایروبی قنات این روستا انجام می‌شود، تصریح کرد: با نگاه توسعه متوازن در استان اصفهان به مناطق کمتر توسعه یافته توجه بیشتری میشود و با توجه به سیاست سازمان بسیج در زمینه آبرسانی امید است مشکل آبرسانی در مناطق مختلف به ویژه مناطق کم برخوردار رفع شود.

انتهای پیام/804/ش