خورند که سومین شهید مدافع سلامت کردستان و اولین شهید این عرصه در مریوان است با بدرقه و حضور گسترده مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، مردم و جمعی از مسوولین در روستای سرنژمار زادگاه خود به خاک سپرده...

خورند که سومین شهید مدافع سلامت کردستان و اولین شهید این عرصه در مریوان است با بدرقه و حضور گسترده مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، مردم و جمعی از مسوولین در روستای سرنژمار زادگاه خود به خاک سپرده شد.

شهید محمد خورند سه‌شنبه شب ۱۰ تیر ماه پس از روزها مبارزه با ویروس منحوس کرونا، شهادت در راه سلامت را لبیک گفت.

آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان در پیامی شهادت اولین مدافع سلامت این شهرستان و سومین شهید مدافع سلامت استان کردستان را تسلیت گفت.

در متن این پیام آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

متاسفانه علی رغم تلاش‌های شبانه روزی عزیزان حاضر در خط مقدم مقابله با ویروس منحوس کرونا، شب گذشته شهرستان مریوان در سوگ یار جان بر کف دانشگاه علوم پزشکی کردستان نشست و این اخلاص بار دیگر انسانیت و از خودگذشتگی را برای همه ما یادآور شد.

با نهایت تاسف شب گذشته آقای محمد خورند کارمند بیمارستان بوعلی مریوان پس از ۳۰ سال خدمت خالصانه و باصداقت در پی ابتلا به بیماری کرونا و بروز عارضه ریوی، با وجود تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان برای بازگرداندن سلامتی وی، ایشان به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست و نامش به عنوان اولین شهید مدافع سلامت شهرستان مریوان در راه خدمت ثبت شد.

اینجانب با قلبی سرشار از اندوه، شهادت این مدافع سلامت را به خانواده داغدار وی، جامعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مردم شریف شهرستان و تمامی کارکنان حوزه سلامت کشور تسلیت عرض نموده و برای آن شهید بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه ایزد منان مسالت می‌نمایم.

اینجانب ضمن تسلیت مجدد به خانواده مرحوم شهید محمد خورند، از همه مردم شریف شهرستان مریوان درخواست دارم با پایبندی به دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی تعیین شده در راه مبارزه با ویروس کرونا ضمن کمک سلامت جامعه یار ویاور خادمین حوزه بهداشت و درمان باشند. چراکه عدم توجه شما منجر به دست دادن عزیزان و بزرگوارانی هم چون شهید محمد خورند است که موجبات موجبات تائثر و تاءلم جامعه و خاصتا مجموعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی خواهد شد.

فروردین امسال هم شهید محمد یاراحمدی از پرسنل پرتلاش بیمارستان امام خمینی (ره) سقز به عنوان اولین شهید مدافع سلامت کردستان و خرداد ماه نیز خلیل احمدی از پرسنل پرتلاش بیمارستان بعثت سنندج به عنوان دومین شهید این عرصه در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمده بودند.

براساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، تا ظهر چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.